HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DAdoracja Najświętszego Sakramentu
i wołanie o miłosierdzie

28.09.2019r.


„Jezu, ufam Tobie,
Jezu, kocham Cię!
W miłosierdziu Swoim
nie opuszczaj mnie!”( z pieśni)

     Piękny i bogaty w wydarzenia duchowe był dzień 28. września. To w naszej wspólnocie parafialnej dzień adoracji Najświętszego Sakrament. Jest to czas szczególnej łaski, spotkania z Jezusem ukrytym pod postacią Chleba. W tym roku ten dzień przypadł w sobotę, dzień poświęcony Matce Bożej. W każdą sobotę w naszej wspólnocie odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tak stało się i sobotni poranek 28 września. Tym razem zostało ono jednak odprawione nie przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlitwie przewodniczył ks. kan. Krzysztof Ordziniak, który w rozważaniu skierowanym do zebranych w parafialnym wieczerniku przywołał słowa z Ewangelii: „Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Podkreślił, że każdy z nas jest przez Boga kochany, jest dla Niego kimś wyjątkowym. Kapłan zachęcał, by każdy w cichości swego serca wypowiedział prośbę czy podziękowanie z jakim przyszedł dziś do kościoła. Zaznaczył, że Jezus nie odmawia prośbom swej Matki, stąd powinniśmy z ufnością powierzać je Maryi. Po zakończonej nowennie rozpoczął się czas spotkania z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Dodajmy, że mikstacki kościół jest otwarty codziennie od rana do wieczora. Jest więc wiele okazji, by do niego wstąpić na chwilę rozmowy, modlitwy z Jezusem ukrytym w tabernakulum. W dniu adoracji znacznie liczniej korzystaliśmy z okazji do spotkania z naszym Panem. Była wspólna modlitwa, ale i czas na indywidualną rozmowę, trwanie przy Jezusie w ciszy. Bo to właśnie w ciszy najłatwiej usłyszeć głos mówiącego do nas Boga. Tak brakuje tych chwil ciszy, zatrzymania się współczesnemu człowiekowi.
     Dzień ten był szczególny jeszcze z jednego powodu. W tym dniu ze wszystkich zakątków świata popłynęła ku niebu modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Wielkie wołanie „o miłosierdzie dla nas i świta całego” popłynęło ku niebu z różnych miejsc. Mikstacka parafia włączyła się w tę modlitwę po raz piąty. O godzinie 15:00 pod przewodnictwem ks. proboszcza Krzysztofa Ordziniaka spotkaliśmy się na Rynku przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa. To szczególne i ważne miejsce dla naszej wspólnoty. Został on poświęcony 12 lipca 1936 roku. To wtedy ówczesny burmistrz p. Franciszek Toboła wypowiedział słowa Aktu poświecenia się miasta Najświętszemu Sercu Jezusa.
     To właśnie stąd popłynęło wołanie o miłosierdzie dla nas i świata całego. Na początku modlitewnego spotkania ks. kan. Krzysztof odczytał fragment z "Dzienniczka" św. Faustyny. Po odmówieniu koronki i litanii do Miłosierdzia Bożego zaśpiewaliśmy pieśń "Nasze plany i nadzieje...". Następnie ksiądz proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa.
     Udział w koronce do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata jest świadectwem naszej wiary, ale i wyrazem troski o zbawienie nasze i całego świata. Iskra Bożego Miłosierdzia rozbłysła także w Mikstacie. Zazwyczaj odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w zaciszu kościoła. Podczas modlitwy 28 września towarzyszył nam szum przejeżdżających samochodów. Zapewne u części przejeżdżających czy przechodniów modlący się na Rynku ludzie wywoływali zdziwienia. Może to nasze modlitewne spotkanie stanie się dla kogoś inspiracją do refleksji nad sensem życia, wiarą, ale przede wszystkim bezgraniczną miłością Boga do człowieka…ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2019 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie