HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DBALIK
EUCHARYSTYCZNEGO RUCHU MŁODYCH
Z NASZEJ PARAFII

19.02.2017r.


     Powoli dobiega końca karnawał A. D. 2017. Jest to radosny czas zabaw, biesiad, Bawią się dorośli, młodzież i dzieci. 19 lutego swój bal mieli młodzi Mikstaczanie z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Bal rozpoczął się o godz. 16:00 w Sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Główną organizatorką była S. Ewa Szczutkowska, przełożona Domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, duchowych córek św. Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. S. Ewa opiekuje się eucharystycznym Ruchem Młodych, troszczy o formację duchową poprzez cotygodniowe spotkania. Na spotkaniach tych młodzi wspólnie modlą się, śpiewają, rozważają Pismo Święte, adorują Pana Jezusa. Ale oczywiście nie tylko. Jest także czas na wspólną zabawę wyjazdy. Młodzi z Eucharystycznego Ruchu Młodych angażują się w życie wspólnoty parafialnej. Szczególnie widoczni są podczas procesji eucharystycznych, Adoracji Najświętszego Sakramentu.
     W sobotni karnawałowy wieczór spotkali się na balu. Nie zabrakło dobrej muzyki, przy której młodzi bawili się w parach, trójkach czy większych grupkach. Było wiele konkursów. Trudną sztuką okazało się zjedzenie jabłka uwiązanego na sznurku. Był taniec z balonem. Na stołach oczywiście nie brakowało słodkich przysmaków, kanapek.
     Młodzi świetnie się bawili. To zasługa znanej z żywiołowości i franciszkańskiej radości s. Ewy. Tańcem, uśmiechem radością, tym razem, Eucharystyczny Ruch Młodych chwalił Pana…ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie