HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

Z dziękczynieniem za konsekrację
u Matki i Królowej

20.10.2015r.


„Madonno, Czarna Madonno,
Jak dobrze Twym dzieckiem być!
O, pozwól, Czarna Madonno,
W ramiona Twoje się skryć!”( pieśń)


     Dzień 20 października to ważna data w historii naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu przed 97 laty został konsekrowany kościół pw. Trójcy. Aktu konsekracji kościoła dokonał 20 października 1918 roku Abp gnieźnieński i poznański Edmund Dalbor.
     Kościół został pobudowany w latach 1913-1914, posługę proboszcza sprawował wtedy w Mikstacie Ks. Franciszek Ruszczyński. W intencji Ks. Proboszcza Franciszka Ruszczyńskiego, wszystkich budowniczych oraz wiernych, którzy modlili się na przestrzeni lat w naszej pięknej świątyni sprawowana była Msza Święta. W taki sposób obchodziliśmy dzień konsekracji kościoła parafialnego co roku.
     W tym roku pojawił się nowy element tych obchodów. W Godzinie Miłosierdzia wyruszyliśmy na pielgrzymkę do duchowej Stolicy Polski, by przed tronem Matki i Królowej podziękować za konsekrację naszego parafialnego Wieczernika, ale także za wszystkie działa, które udało się w ciągu tych dziewięćdziesięciu siedmiu lat zrealizować. W Częstochowie o godz. 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji Ojca Świętego Franciszka. Następnie włączyliśmy się w modlitwę różańcową.
     Potem był czas na indywidualną modlitwę, spojrzenie w zatroskane oczy Czarnej Madonny i podzielenie się z Nią swoimi radościami i troskami. Przecież jest Ona naszą Matką, w ramionach, której chcemy się skryć, Jej powierzać siebie, naszych bliskich, sprawy naszej wspólnoty parafialnej. Jej bez obaw możemy powierzać najskrytsze myśli.
     W godzinie Apelu Jasnogórskiego włączyliśmy się w śpiew Bogurodzicy, a następnie powtarzaliśmy słowa: Maryjo, jestem, pamiętam, czuwam!
     Pielgrzymka w rocznicę konsekracji kościoła do tronu Pani Jasnogórskiej, Tej, która wskazuje i prowadzi nas do swego Syna była dla nas wielkim przeżyciem duchowym, czasem modlitwy, zadumy, refleksji, także nad Kościołem, który my wszyscy tworzymy.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie