HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyIMIENINY I DZIĘKCZYNIENIE
ZA POSŁUGĘ KSIĘDZA PAWŁA
W NASZEJ WSPÓLNOCIE

29.06.2016r.


     29. czerwca w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła sprawujący przez dwa lata w naszej wspólnocie posługę Wikariusza, Ks. Paweł Gomółka, świętuje dzień swoich imienin. Gdy planowana był Msza Święta Imieninowa w intencji Ks. Pawła nie wiedzieliśmy jeszcze, że będzie ona połączona z pożegnanie, z dziękczynieniem za posługę Ks. Pawła wśród nas. Bóg ma jednak wobec każdego człowieka swój plan. Ma go także wobec Księdza Pawła, który po dwóch latach posługi wśród nas został skierowany na kolejną, na swej kapłańskiej drodze placówkę, do parafii pw. Świętego Floriana w Pleszewie.
     Licznie zebraliśmy się w naszym parafialnym wieczerniku w środowy wieczór, 29. czerwca w naszym kościele, by ofiarować w dniu Imienin Księdzu Pawłowi najpiękniejsze dar- naszą modlitwę.
     W tym wyjątkowym dla Księdza Pawła dniu przy ołtarzu stanęli wraz z nim Ks. Kan, Krzysztof Ordziniak, Ks. Kan. Grzegorz Klapa i Ks. Kan. Jerzy Rasiak. Na początku Mszy Świętej Ks. Proboszcz przypomniał, że w tym dniu przypada rocznica śmierci Ks. Józefa Paschke. O radość wieczną dla zmarłego Kapłana modlili się Ks. Grzegorz i Ks. Jerzy. W tym dniu przeżywaliśmy także 5. rocznicę Nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w znaku Nawiedzenia. Ks. Kan. podkreślił, że Ks. Paweł pochodzi z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie. To właśnie Ks. Proboszcz modlił się w czasie tej Mszy Świętej o wszelkie potrzebne łaski dla Księdza Pawła, a także dziękował za Jego posługę w naszej wspólnocie. Ksiądz Paweł modlił się w intencji wszystkich parafian. Wraz z nami modlili się także Rodzice Księdza Pawła.
     Słowa rozważania podczas tej Mszy Świętej skierował do zebranych Ks. Kan. Grzegorz Klapa. Zachęcał nas byśmy zatrzymali się nad ważną prawdą. Powiedział: „Jesteśmy przez Boga wezwani do rzeczy wielkich. Przesłanie to płynie z przeżywanej uroczystości”. Podkreślił, że słowa Ewangelii „„I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy” (Mt 19, 29) nie są skierowane tylko do kapłanów i sióstr zakonnych, ale do każdego z nas”. Zaakcentował, że wszyscy jesteśmy wezwani do opuszczenia naszych spokojnych przystani, po to , by wypłynąć na głębię. Przystanie te powinniśmy opuścić dla Pana, który nas ubogaca, wskazuje drogę, uświęca. W dalszej części homilii Ks. Kan. Grzegorz przypomniał nam drogę życiową św. Pawła i św. Piotra.
     W końcowej części rozważania kaznodzieja złożył życzenia Ks. Pawłowi.
     Nie mogło oczywiście podczas tej Mszy Świętej zabraknąć życzeń i podziękowań. Były słowa podziękowania za sprawowane Msze Święte, za rozważania i homilie, posługę sakramentalną, opiekę nad grupami działającymi w parafii, szczególnie Służbą Liturgiczną. Młodzież w sposób szczególny dziękowała Księdzu Pawłowi za poświęcony czas, wspólne wyjazdy, długie rozmowy, o trudnych dla nich sprawach, za to, że znajdowali u Niego zrozumienie. Ale złożyli także obietnice, że będą pamiętać w życiu o nauce Jezusa, którą im przekazywał. Nie zabrakło także słów podziękowań za pięknie przygotowane Misterium Męki i Śmierci Jezusa, które dane nam było przeżyć w Wielkim Poście,a także troskę o stworzenie nastroju i klimatu spotkań modlitewnych, które były pomocne w doświadczaniu bliskości Boga.
     Słowa podziękowanie i życzenia skierowali do Księdza Pawła m.in.: przedstawiciele dzieci, młodzieży, Służby Liturgicznej Ołtarza, czcicieli Miłosierdzia Bożego, harcerzy, orkiestry i chóru kościelnego, a także zespołu muzycznego, którym się opiekował.
     Ksiądz Paweł podziękował Bogu za łaskę i dar powołania, za czas posługi w naszej wspólnocie. Nie zabrakło słów podziękowania skierowanych do Rodziców, przede wszystkim za dar życia, ale także za to, że są blisko Niego.
     Słowa podziękowania skierował Ksiądz Paweł także do Kapłanów, z którymi stawał przy ołtarzu w naszej wspólnocie i dzięki, którym zdobywał duszpasterskie doświadczenie. Szczególne słowa podziękowania skierował Ks. Paweł do Sióstr posługujących w naszej wspólnocie. Były także słowa podziękowania dla tych, z którymi Ks. Paweł miał okazję do częstszych spotkań, ale także wszystkich tych, których spotkał posługując wśród nas. Ksiądz Paweł prosił nas także o modlitwę i o to, byśmy nigdy nie zapominali o tym, że Bóg nas kocha. Nie zapomnimy!
     Z darem modlitwy, życzymy Księdzu Pawłowi, aby Pan, który Go wybrał i powołał udzielał wszelkich potrzebnych łask, aby pozwolił Mu cieszyć się obfitymi owocami kapłańskiej posługi. Jak powiedział w homilii Ks. Kan. Grzegorz, „ Jesteśmy wezwani przez Boga do wielkich rzeczy”. Czyniąc wielkie rzeczy, otwieraj Księże Pawle, serca wielu ludzi na Boga. Niech Pan stawia na drogach Twojej kapłańskiej posługi wielu dobrych i życzliwych ludzi.
      Szczęść Boże, Księże Pawle, na dalsze lata kapłańskiego posługiwania, na nowe wyzwania i realizację planu Bożego względem Ciebie!Zdjęcia

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie