HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony









Relacja z rekolekcji w Janicach

29_31.01.2016r.


     Podczas ferii zimowych kilka dziewcząt z naszej wspólnoty parafialnej uczestniczyło w rekolekcjach w Janicach. Dziewczęta podzieliły się z nami swoimi wrażeniami z tego szczególnego dla nich czasu. Oto ich relacja.
     W dniach od 29.01-31.01.2016 roku uczestniczyłyśmy w rekolekcjach w Janicach. Z Mikstatu wyjechałyśmy o godzinie 9.00. Byłyśmy tam przez 3 dni u sióstr w Fundacji Wioski Franciszkańskiej. Pierwszym dzień rozpoczął się Mszą Świętą sprawowana o godzinie 18 w kaplicy, której przewodniczył Ojciec Franciszkanin Mateusz. O. Mateusz przybliżył nam na mszy historię kościoła i dał świadectwo swej wiary. Mówił o miłości Boga do ludzi. Było to urzekające wyznanie. Wiele osób było nim poruszonych. Po zakończeniu Eucharystii rozeszliśmy się do swoich pokoi, by rozpakować swoje bagaże. Około godz. 19.30 spotkaliśmy się w świetlicy, by każdy mógł się przedstawić i poznać bliżej. Po ogólnym spotkaniu poszliśmy na kolację. Potem wszyscy rozeszli się do swoich pokoi. O godzinie 22.30 nastała cisza nocna.
     Drugiego dnia spotkaliśmy się w kaplicy o 8.00 na Jutrzni i porannej modlitwie. Następnie poszliśmy na śniadanie. O godz. 10.30 zebraliśmy się w kaplicy. O. Mateusz wygłosił do nas konferencję na temat Jezusa i cyberprzemocy. Przed południem ok. godziny 13 był obiad. Potem był czas wolny. Wyszłyśmy na dwór, by się dotlenić i zrobić przepiękne zdjęcia gór. O godz. 15.00 odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie była Msza św. , na której wygłoszona została druga konferencja, tym razem przez P. Mirkę. Dotyczyła ona jej życia. Pani Mirka opowiedziała nam o tym, że przez długi czas nie mogła uwierzyć w Jezusa, w Jego istnienie. Podzieliła się z nami świadectwem doświadczenia przemocy ze strony swojego ojczyma. W swoim świadectwie przywołała także osobę św. Jana Pawła II. O godzinie 17.20 spotkaliśmy się na wspólnym śpiewanie, podczas , którego przygrywała nam s. Beata. Potem odbyło się spotkanie w grupach, a następnie wspólne gry i zabawy. Wieczorem ok. godz. 20.30 była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas tej adoracji każdy mógł powiedzieć Jezusowi, dlaczego chciał z Nim porozmawiać i spotkać się. Był także czas na napisania listu do Boga i okazja do sakramentu pokuty. Adoracja zakończyła się śpiewem.
     Piątek, ostatni dzień rekolekcji zaczęliśmy od Jutrzni, po której odprawiona została Msza św. Ojciec Mateusz podczas kazania opowiadał nam o sakramentach, ale także o Bogu Ojcu. Na końcu mszy wspomniał o życiu. Podkreślił, że Jezus mówi nam o tym , że sens kryje się w Nim. Jeśli zatem wskazuje On drogę nam, to ona jest sensowna, prowadząca do szczęścia. Jezus jest życiem, bo życie to radość, piękno. Ojciec Mateusz podkreślił, że życie to poczucie zmiany, ruchu, ciągły zachwyt otrzymanym darem. O. Mateusz mówił nam też o grzechu. Wskazał, że wszelki grzech oddziela nas od Boga, nawet „drobne niewinne kłamstewko”. Wszyscy zgrzeszyli i nikt nie jest wystarczająco dobry, by dostać się do nieba dzięki własnym staraniom.
     O godzinie 13 było obiad. Potem poszliśmy się spakować. Około godziny 17 zebraliśmy się na pogodnym wieczorze. Każda z grup mówiła o tym, co w konferencjach ale i całych rekolekcjach podobało im się najbardziej. Po pogodnym wieczorze wszyscy wspólnie bawiliśmy. Był to dla nas bardzo radosny czas. O godz. 20.00 pożegnaliśmy się z grupą dziewczyn oraz opiekunami i po modlitwie wyruszyliśmy do swoich domów. Wróciliśmy bardzo późno, wszyscy zmęczeni i stęsknieni szybko zasnęliśmy. Rekolekcje były dla nas bardzo ważnym czasem.. Wielu z nas potrzebowało takich chwil zatrzymania, refleksji nad swoim życiem, by w ciszy serca przemyśleć swoje sprawy i problemy. Tegoroczne rekolekcje były bardzo ciekawe i udane. Rekolekcje pokazały nam, że Jezus jest jedyną drogą do zbawienia, ponieważ On zapłacił za nasze grzechy.



Zdjęcia

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie