HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

Kolędnicy Misyjni 2015

06.01.2015r.


„ Panie ta gwiazda, co Mędrców wiodła do Chrystusowej kołyski,
Niech nas do Twego prowadzi źródła, światowe przyćmi połyski” ( z kolędy)


     W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami wielu miast i miasteczek przeszły Orszaki Trzech Króli. Uroczystość Objawienia Pańskiego to czas radosnego świętowania, ale także głoszenia Dobrej Nowiny, że w Betlejem narodziło się długo oczekiwane Dziecię. Odnaleźli je mędrcy ze Wschodu i w tym małym Dziecięciu, narodzonym w ubogich warunkach dostrzegli Boga. Tej radosnej nowiny nie pozostawili dla siebie, głosili ją spotykanym ludziom.
     Tę radosną wieść zanieśli do wielu domów także młodzi kolędnicy z naszej parafii, którzy wraz z Siostrą Ewą przemierzali w mroźny wtorkowy wieczór ulice miasta . Wśród kolędników byli królowie, aniołowie, święty Józef i oczywiście Maryja z Dzieciątkiem na ręku. Nie zabrakło także kolędnika z gwiazdą betlejemską, za którą przed ponad dwoma tysiącami lat podążali Trzej Królowie niosąc dary Nowonarodzonemu. Śpiew kolęd i radosne przesłanie płynące z betlejemskiej stajenki usłyszeli ci, których odwiedzili młodzi kolędnicy. Nie zabrakło oczywiście życzeń noworocznych.
     Przy tej okazji młodzi kolędnicy zbierali ofiary, które przeznaczone są dla ich ubogich rówieśników żyjących w Indiach i Togo. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom oraz Światowy Dzień Misyjny Dzieci.
     Dziękujemy Siostrze Ewie i młodym kolędnikom za życzenia, za przyniesienie do naszych domów radosnej nowiny, za mile spędzone chwile, za podjęty trud, ale także za podtrzymywanie pięknej polskiej tradycji.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie