HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DPięknieje prezbiterium
w naszym parafialnym wieczerniku
O renowacji kilka słów…

03.06.2017r.


     W lipcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace renowacyjne w naszym kościele farnym. Nikt chyba nie zaprzeczy, że konieczne było podjęcie tego dzieła. I chociaż można było słyszeć słowa obawy, czy podołamy temu wyzwanie widzimy, że prace renowacyjne postępują i co jakiś czas nasze serca i oczy cieszą kolejne fragmenty prezbiterium nabierające blasku i niezwykłego uroku. Na czas zimowy przerwane zostały prace renowacyjne.
     Wiosną podjęte zostały kolejne prace. Tuż przed Wielkanocą zostało założone nowe nowoczesne nagłośnienie w świątyni. Po Świętach Wielkiej Nocy znowu stanęły w kościele rusztowania. Pojawiła się foliowa zasłona po tej stronie, gdzie znajduje się odrestaurowana już ambona. Rozpoczął się kolejny etap prac. Podjęte zostały kolejne prace przy ornamentach, złoceniach, a także malowaniu ścian. Część, w której wykonywane były prace oddzielona została foliową zasłoną. Pod koniec maja zakończone zostały prace w tej części prezbiterium. Zniknęła foliowa zasłona, a naszym oczom ukazała się kolejna pięknie odnowiona część prezbiterium. Zachwyca nowa kolorystyka, pięknie prezentują się złocone ornamenty i odnowione anioły.
     Prace renowacyjne trwają nadal, tym razem rusztowania ustawione zostały przy ścianach od strony zakrystii. I jeszcze odrobina cierpliwości i będziemy mogli się cieszyć wspaniale prezentującym się prezbiterium. Nowa kolorystyka, piękne złocenia sprawiły, że świątynia nabiera nowego blasku. Pięknieje mikstacka świątynia, pięknieje Dom Boży, za który wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.
     Podjęcie i kontynuacja prac renowacyjnych możliwe jest dzięki ofiarom składanym przez wiernych. Wszystkich ich polecamy w modlitwie podczas sobotniej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w poniedziałkowej Nowennie do Świętego Rocha.
     Osobom wspierającym modlitewnie i materialnie dzieło renowacji mikstackiej świątyni mówimy z serca płynące : BÓG ZAPŁAĆ!
     Efekty prac renowacyjnych można zobaczyć zaglądając do galerii zdjęćZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie