HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DKolejny etap prac renowacyjnych
w prezbiterium zakończony…

13.08.2017r.


     Już ponad rok minął od rozpoczęcia prac renowacyjnych w naszym parafialnym wieczerniku. W ubiegłym roku zostały przeprowadzone prace renowacyjne przy sklepieniu. Ucieszyło nasze oczy i serca pięknie prezentujące się sklepienie. Na czas zimowy prace renowacyjne zostały przerwane. Jednak wiosną tuż po Świętach Wielkanocnych ponownie w prezbiterium przy lewej ścianie pojawiły się rusztowania i znów zaczęliśmy się zastanawiać co dzieje się za foliowa zasłoną. Następnie rusztowania zostały przestawione i podjęte zostały dalsze prace. Może to i dobrze, że na czas prac renowacyjnych pojawia się to foliowa zasłona, bo dzięki temu po zakończeniu kolejnego etapu pracy mamy ogląd efektu końcowego działań renowacyjnych. Taki czas właśnie nadszedł. Zniknęła foliowa zasłony, zostały rozebrane rusztowania i możemy podziwiać w całości pięknie odnowione prezbiterium. Wypiękniało nam naprawdę. Gdy popatrzymy w górę widzimy pięknie odnowione złocenia, ornamenty, które wydaja się być subtelniejsze i delikatniejsze. W oczy rzuca się biel odnowionych aniołków. Zmieniła się trochę kolorystyka ścian. Dzięki temu malowidła, ornamenty nabrały wyrazistości.
     Rusztowania zostały ustawione przy ołtarzu głównym. Niebawem rozpoczną się prace renowacyjne przy płaskorzeźbie przedstawiającej Trójce Świętą.
     Pięknie prezentuje się to odnowione prezbiterium, ale to tylko niewielka część prac renowacyjnych. Wiele jeszcze przed nami, ale cieszmy się tym co udało się wykonać dotychczas, bo to krok w kierunku odnowienia naszego parafialnego wieczernika.
     Wykonanie tych prac możliwe było dzięki wsparciu materialnemu i modlitewnemu dzieła renowacji kościoła. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wsparli dzieło renowacji mikstackiego wieczernika polecamy w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i naszego niebieskiego Patrona Świętego Rocha.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie