HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

Peregrynacja Relikwii Św. Jana Pawła II

04_05.03.2015r.


     4 i 5 marca gościliśmy w naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II.
     O godzinie 16:45 delegacja naszej parafii wprowadziła relikwie św. Jana Pawła II do ołtarza. Tam ks. Proboszcz, ucałował je i postawił na specjalnie przygotowanym miejscu. Następnie odprawiona została uroczysta Eucharystia, na zakończenie której wszyscy obecni indywidualnie oddali cześć Relikwiom. Po skończonej Eucharystii do godz. 21 każdy mógł pozostać, aby w ciszy świątyni modlić się przez wstawiennictwo Papieża w intencjach osobistych. O godz. 21 modliliśmy się wspólnie Apelem Jasnogórskim.
     Kolejny dzień rozpoczęliśmy Eucharystią o godz. 9. Następnie relikwie odwiedziły Gimnazjum i Szkołę Podstawową. O godz. 13 została odprawiona Eucharystia dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników obu szkół. O godz. 15 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnaliśmy relikwie Świętego, które udały się do parafii w Kowalewie.
     Czas pobytu relikwii był dla młodzieży niezwykle przejmujący, pedagodzy, dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się, by w jak najbardziej godny sposób świętować obecność relikwii Patrona.
     Czas pobytu relikwii w parafii nie był długi, jednak ten dzień zostanie długo w pamięci uczniów i jeszcze bardziej przybliży im postać i dzieła Świętego.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie