HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DCzerwcowa Rochowa Szesnastka

16.06.2021r.


Każdy może dziś do Rocha przyjść
Jeśli tylko chce… Chcesz?
Przyjdź…Zobacz…


     Za nami siódma Rochowa Szesnastka. Zostały one zainicjowane w grudniu. Pierwsze odbywały się on – line. Majowe spotkanie zostało połączone z Eucharystią w naszym kościele farnym. po nasza radość jest tym większa, że mogliśmy się wreszcie spotkać sanktuarium. Ksiądz Kustosz rozpoczął spotkanie modlitwą. Następnie przypomniał dzieciom, że Roch urodził się ze znamieniem w kształcie krzyża na piersiach. Podzielił się z dziećmi świadectwami osób, którym krzyż wiszący na ścianie pomógł przetrwać trudne sytuacja. Ksiądz Krzysztof przywołał słowa św. Jana Pawła II mówiące o tym, że święci są po to by, nas zawstydzać. Podkreślił, że powinniśmy ich naśladować w swoim życiu. Po czym rozpoznajemy poszczególnych świętych, to pytanie, na które szukano odpowiedzi w dalszej części spotkania. Omówione zostały atrybuty na przykładzie obrazu św. Rocha . Gdy Ks. Kustosz mówił o psie, zwrócił uwagę na właściwy stosunek człowieka do zwierząt. Jednym z atrybutów św. Rocha jest kapelusz, który chronił go przed słońcem. Ksiądz kustosz zaapelował do uczestników Rochowych Szesnastek, by pamiętali o czapeczkach podczas upałów. Atrybutem św. Rocha są ponadto: anioł, różaniec, peleryna san rocchino, muszla, laska pielgrzymia, rana na nodze. Dzieci bez problemu potrafiły wskazać, do czego służyła muszla pielgrzymom. Ksiądz Kustosz zwrócił uwagę na atrybuty różniące św. Jakuba i św. Rocha.
     Ponadto podsumowane zostało wykonanie zadań z poprzedniej Rochowej Szesnastki. W związku z tym, że na majowa Rochową Szesnastkę została przygotowana prezentacja „ Święty Roch i raj zwierząt”. Dzieci miały do wykonania dwie prace plastyczne na temat: „Moje ulubione” ( wymarzone) zwierzątko i „Zwierzęta w służbie człowiekowi”. Obie prace wykonali: Zuzia Działak, Małgosia Gabryś, Franek Kawałek Bartek Majtas, Marysia Pyta, Staś Pyta, Eliza Szukalska, Kamil Szukalski, Michał Warzyński, Zosia Wróbel. Otrzymali w nagrodę książeczki: Czego nas uczą zwierzęta. Jedną pracę wykonali: Marta Fabrowska, Sandra Fabrowska, Nadia Gryglewska, Tymek Gryglewski, Jakub Jaźwiec. A dla wszystkich uczestników spotkania był najnowszy numer „ Opiekuna”, bo w nim jest artykuł o Rochowych Szesnastkach. Spotkanie zakończyło się modlitwą i uczczeniem relikwii św. Rocha. A za miesiąc kolejna Rochowa Szesnastka, bo uroczystości odpustowe coraz bliżej.

Link do prezentacji z pracami dzieci

https://drive.google.com/file/d/1drB9GbpS32PwqH6F91gkChhY4p7pQ1KL/view?usp=sharing

Informacja dla dzieci, które chcą dołączyć do grupy. Zajrzyjcie na fb: Szkoła Świętego Rocha - Diecezjalne Sanktuarium w Mikstacie tam na bieżąco ukazuję się informacje dla uczestników spotkań.


ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2021 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie