HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DListopadowa Rochowa Szesnastka

16.11.2021r.


Każdy może dziś do Rocha przyjść
Jeśli tylko chce… Chcesz?
Przyjdź… Zobacz…


     Za dziećmi z naszej parafii kolejna, listopadowa Rochowa Szesnastka. Spotkanie odbyło się w sanktuarium, ale tym razem o godz. 15:30. Siostra Beata poprowadziła śpiew i modlitwę. Rozmawialiśmy o październikowym zdaniu. Dzieci miały napisać, jakim dziedzictwem kulturowym może pochwalić się nasza najbliższa okolica. Następnie nawiązując do niedzielnej homilii, w której zostały przytoczone wskazania, jakie pozostawił naszemu patronowi umierający tata zastanawialiśmy się co nam przekazali nasi bliscy. Przywołajmy słowa pozostawione Rochowi przez tatę, bo pozostają one nadal bardzo aktualne, jednocześnie wskazują co w życiu jest najważniejsze: „Służ Chrystusowi, bądź dobry dla biednych i wspieraj ich, odwiedzaj i zawsze pomagaj chorym. To wszystko są bracia Jezusa. Nie pokładaj zbytnio ufności w bogactwie, ono przeminie. Bądź bogaty przed Bogiem w miłość okazywaną wszędzie”. W trakcie listopadowego zastanawialiśmy się z naszymi najmłodszymi parafianami co to znaczy być bogatym przed Bogiem.
     Wielkimi krokami zbliża się Adwent, czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Dzieci dzieliły się tym na co one czekają . Odpowiedzi na to pytanie były naprawdę bardzo różne. W trakcie spotkania rozmawialiśmy z dziećmi o tradycjach związanych z Adwentem i świętami Bożego Narodzenia. Na nie trzeba jeszcze trochę poczekać. Przypominać nam o tym, że ten czas jest coraz bliższy będą kolejne świece zapalane na wieńcu adwentowy. Jego wykonanie to jedno z zadań. Ponieważ rozmawialiśmy o tym co przekazali nam nasi bliscy przywołana została postać Świętego, który jest bardzo lubiana przez dzieci, bo to Święty rozdający prezenty. Mamy jego obraz w naszym sanktuarium. Jego postać stanie się dzieciom bliższa dzięki lekturze książeczki Historia św. Mikołaja”.
     Za wykonanie zadania z październikowe zadanie po 5 punków otrzymują: Zuzia Działak, Małgosia Gabryś, Marysia Pyta, Stasiu Pyta, Zuzia Sobieraj, Jakub Stryjonek, Nadia Stryjonek, Eliza Szukalska, Kamil Szukalski, Zosia Wróbel. Gratulujemy Wam znajomości dziedzictwa kulturowego naszych okolic. Zachęcamy Was do przyjrzenia się wypowiedziom najmłodszych parafian, bo pokazują one, jak zróżnicowane jest nasze dziedzictwo kulturowe.


Zdjęcia

Dziedzictwo Kulturowe Naszej Okolicy W Wypowiedziach DzieciCopyright (c) 2012 - 2021 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie