HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DRozpoczęły się uroczystości odpustowe
ku czci św. Rocha
w diecezjalnym sanktuarium w Mikstacie

15.08.2017r.


     Uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku w mikstackiej wspólnocie parafialnej. Już 7 sierpnia rozpoczęły się duchowe przygotowania do tej uroczystości. Młodzi parafianie spotykali się w Szkole św. Rocha. Wielu parafian codziennie o godz. 18:30 uczestniczyło we Mszy św. połączonej z Nowenną do św. Rocha. W przedodpustowych dniach nauki rekolekcyjne głosił ks. kan. Bogumił Kempa. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej o godz. 18:00 w kościele farnym sprawowana była Msza św. podczas której wysłuchaliśmy ostatniej nauki rekolekcyjnej. Ks. Bogumił podkreślał w niej miłość Boga do człowieka. Zaakcentował, że Bóg wybierając Maryję na Matkę Jezusa chciał być blisko człowieka. Nawiązując do Święta Wojska Polskiego zapytał o jaką Polskę walczyli i za jaką Polskę ginęli nasi rodacy. Podkreślił, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami, z tego że mamy, tu w Mikstacie naszego świętego Rocha. Podkreślił znaczenia tradycji w życiu wspólnoty. Wiele ważnych słów skierował do nas podczas rekolekcyjnych nauk, zachęcających do przemiany życia, pracy nad sobą, do naśladowania naszego niebieskiego Patrona. Z pewnością pomogły nam one w przygotowaniu pięknego, szczególnego odpustowego czasu. A ten właśnie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie trwa.
     Po Mszy św. z kościoła farnego wyruszyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem i relikwiami niebieskiego Patrona na Wzgórze Mikstackie, gdzie znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha. W procesji uczestniczyli kapłani posługujący na co dzień w mikstackiej wspólnocie oraz z niej pochodzący oraz liczna rzesza parafian, gości i pielgrzymów. Z feretronami, sztandarami przy dźwiękach orkiestry parafialnej przeszliśmy na miejsce głównych uroczystości. Po przybyciu do Sanktuarium odśpiewane zostały uroczyste nieszpory i odprawiona Nowenna do Świętego Rocha. Po Nowennie rozpoczęło się całonocne czuwanie modlitewne. Wiele osób w tej nocnej ciszy zapewne nawiedzi Sanktuarium, by z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie i naszym patronem Świętym Rochem podzielić się swoimi radościami i troskami, by podziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę i wsparcie.
     16 sierpnia odbędą się główne uroczystości odpustowe ku czci świętego Rocha połączone z obrzędem błogosławieństwa zwierząt. Tymczasem na Mikstackim Wzgórzu „u świętego Rocha” trwa adoracja. Potrwa do rana…


ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie