HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyDzięki harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju
już w Mikstacie

11.12.2016r.


     Stało się już w wielu domach w naszej wspólnocie tradycją, że na wigilijnym stole płonie Betlejemskie Światła Pokoju. To zasługa harcerzy, którzy od kilku lat udają się w grudniu na Jasną Górę, by tam uczestniczyć w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przedstawicielom hufców z całej Polski. Druhny i Druhowie zanoszą potem Betlejemskie Światło Pokoju do urzędów, szpitali, szkół, zakładów pracy, parafii.
     Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju A.D 2016 odbyła się w Częstochowie 11 grudnia. Oczywiście, udali się na tę uroczystość Druhny i Druhowie 1 Szczepu Ziemi Mikstackie im. Powstańców Wlkp. wraz z Komendantem Hufca Ziemi Ostrzeszowskiej phm. Mariuszem Ciechanowskim.
     Tegoroczna akcji Betlejemskie Światło Pokoju przebiega pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”. W tym rok światło Pokoju zostało przekazana do Polski przez skautów ze Słowacji.
     Druhny i Druhowie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, której o godz. 17:00 przewodniczył Abp Wacław Depo. Podczas tej Mszy Świętej odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Oczywiście podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć życzeń świątecznych.
     Mimo niesprzyjających warunków -silnego wiatru, padającego deszczu i chłodu harcerze wraz z instruktorami pojechali na Jasną Górę. Od niedzielnego wieczoru Betlejemskie Światło Pokoju jest już na terenie naszej parafii. Jego płomień będzie mógł zapłonąć także w naszych domach na wigilijnych stołach. Dzięki harcerzom każdy kto tylko będzie chciał może mieć namiastkę Betlejemskiej Groty. Będziemy mogli ogrzać się w blasku światła, które zostało odpalone w Betlejemskiej Grocie i przebyło tysiące kilometrów, by zapłonąć w naszych domach.
     Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju dla naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się we wtorek 20 grudnia na Mszy Świętej roratniej o godz. 17.15. Harcerzom i instruktorom dziękujemy za podjęty trud i już dziś zapraszamy, by idąc do kościoła zabrać ze sobą świecę lub lampion, odpalić go od Światła Pokoju, które przyniosą harcerze i zanieść do naszych rodzin.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie