HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

Betlejemskie Światło Pokoju
w naszym parafialnym wieczerniku

13.12.2015r.


     Uroczystość Bożego Narodzenia tuż, tuż…. W wielu parafiach trwają rekolekcje adwentowe, odbywa się spowiedź . A w wielu miejscach płonie już Betlejemskie Światło Pokoju. Rozbłysło także w naszym parafialnym wieczerniku.
     Od 1986 roku, a więc w tym roku, 25 raz organizowana jest przez skautów i harcerzy akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju, które odpalane jest od lampki płonącej w Betlejemskiej Grocie. Przywożone jest ono do Europy przez skautów z Austrii, którzy następnie przekazują je skautom z innych krajów. Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest przez skautów ze Słowacji. W tym roku uroczystość odbyła się na Krzeptówkach w Zakopanem.
     Tradycyjnie już przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przedstawicielom harcerzy i zuchów z całej Polski odbyło się na Jasnej Górze. Uczestniczyli w nim harcerze z 3. DH im. Powstańców Wielkopolskich ze swoim drużynowym dh. Mariuszem Ciechanowskim,2.DSH im. Powstańców Wlkp. z drużynowym dh. Mateuszem Ciechanowskim i zuchy z 1. Gromady im. Strażnicy lasu z drużynowym dh. Dominikiem Gałążewskim. dzięki temu już trzeci raz Światło z Betlejemskiej Groty rozbłysło także w naszym kościele.
     Msza Święta podczas, której mikstaccy druhowie odebrali Betlejemskie Światło Pokoju sprawowana był 13 grudnia o godz. 17:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Przewodniczył jej abp Senior Stanisław Nowak. Tegoroczna uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod hasłem „ Zauważ człowieka”. Hasło to wpisuje się w przeżywany Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.
     W piątek, 18 grudnia w czasie Mszy Świętej roratniej odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Ks. Kan. Krzysztofowi Ordziniakowi.
     Około godz. 17:15 i zuchy harcerze wraz ze swoim proporcem stanęli w bramie wejściowej kościoła. Uczestniczące w roratach dzieci i ministranci ustawili się w szpaler wzdłuż kościoła. Następnie miało miejsce wprowadzenie Betlejemskiego Światła Pokoju.
     Dzięki naszym harcerzom i zuchom trafiło ono także do naszego kościoła. przekazanego. Po zakończeniu Mszy Świętej wiele osób zabrało do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. Ks. Kan. zapalał przyniesione przez wiernych lampiony ogniem od Światła przekazanego przez harcerzy. Nie zabrakło oczywiście kolędy w wykonaniu druhen i druhów, a także dzieci uczestniczących w roratach.
     Misją harcerzy jest przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju jak największej liczbie osób. Czynią to także mikstaccy druhowie. Przekazali je już Nadleśnictwu Antonin, parafiom w Kotłowie i Kaliszkowicach Kaliskich i w wielu innych miejscach.
     We wtorek, 15 grudnia delegacja harcerzy i strażaków udała się do Ostrowa Wielkopolskiego do Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II. Na ręce ks. bp. Seniora Teofila Wilskiego harcerze przekazali Światło z Betlejemskiej Groty, a przedstawiciel strażaków kalendarz przygotowany przez OSP w Mikstacie na rok 2016.
     Obecność Betlejemskiego Światła Pokoju przypomina nam, że Pan jest już blisko, naprawdę blisko, że pozostało nam niewiele czasu na to, by przygotować nasze serca na przyjście Pana, by prostować drogi naszego życia. Przed nami wyjątkowy, niepowtarzalny wigilijny wieczór z Betlejemskim Światłem Pokoju pośród nas. Przybliżyło to Światło do nas Betlejem…, może zbliży do siebie także nas…ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie