HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyŚwięto Świętej Rodziny w naszej
wspólnocie parafialnej
Jubileusze małżeńskie

30.12.2016r.


     Jest już tradycją w mikstackiej wspólnocie parafialnej, że w Święto Świętej Rodziny sprawowana jest Msza Święta dziękczynna w intencji małżeństw obchodzących w danym roku rocznice ślubu 5, 10, 15…55 .
     W tym roku Święto Świętej Rodziny obchodzone jest w piątek 30 grudnia. Już przed Świętami Bożego Narodzenia ks. kan. Krzysztof Ordziniak, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Mikstacie skierował do małżonków obchodzących w 2016 roku zaproszenie na wspólną Eucharystię. Mimo, że jest to dzień powszedni bardzo wiele par małżeńskich odpowiedziało na zaproszenie ks. proboszcza i przybyło do mikstackiego wieczernika na godz. 18:00, by dziękować za wspólnie przeżyte lata i prosić Świętą Rodzinę z Nazaretu o dalszą opiekę. W pierwszych ławkach zajęły miejsce małżeństwa z najdłuższym, bo 55- letnim stażem małżeńskim.
     Mszę św. w duchu dziękczynienia za małżeństwa, zwłaszcza te, które w 2016 roku obchodziły swoje mniejsze i większe Jubileusze sprawował ks. kan. Krzysztof. Na wspólnej Eucharystii spotkali się ci, którzy stosunkowo niedawno zawarli związek małżeński, z tymi, którzy chwile radości i trosk dzielą ze sobą ponad pół wieku. Jubileusze są zawsze okazją do świętowania, radości, wspomnień. Pokazują, że „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie pamięta złego (...) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”(1 Kor 13,4,7-8). Prawdziwa miłość: cierpliwa, łaskawa, dająca nadzieję, pomogła kroczyć przez życie, mimo różnych nieraz trudnych sytuacji, pozwoliła dzielić radości i troski przez wiele lat, pomaga trwać w zdrowiu i chorobie. W czasie tej Mszy Świętej gościliśmy przedstawicieli Domowego Kościoła. Podzielili się oni świadectwem doświadczania wiary i wzrastania w wierze we wspólnocie. Zwrócili uwagę że małżonkowie odpowiedzialni są nie tylko za swoje wzrastanie w wierze, ale także za uświęcanie siebie nawzajem. Obecna na Eucharystii para diecezjalna Domowego Kościoła przybliżyła założenia działania wspólnoty.
     Po tych świadectwach odśpiewany został „ Hymn do Ducha Świętego”, a następnie małżeństwa obchodzące jubileusze odnowiły złożona przed laty przysięgę małżeńską.
     Na pamiątkę tego modlitewnego spotkania Jubilaci otrzymali breloczki do kluczy. Po jednej stronie jest postać niebieskiego Patrona miasta Świętego Rocha, po drugiej napis: „ Co Bóg złączył...”.Noszony przy kluczach będzie przypominał małżonkom o kiedyś złożonych, a w Święto Świętej Rodziny A.D.2016 odnowionych przyrzeczeniach małżeńskich. Z Bożym błogosławieństwem wyruszyli dalszą wspólną drogę, by wzajemnie się ubogacać wiarą miłością, by wspólnie pokonywać trudności, dzielić radości i troski, by wspólnie dążyć do świętości przez kolejne lata… Bo, prawdziwa miłość nigdy nie ustaje…ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie