HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DŚwiątecznie i karnawałowo spotkanie
Wspólnoty „TACY SAMI” w Mikstacie

15.01.2017r.


     Piękne jest to spotkanie świąteczno- karnawałowe Wspólnoty TACY SAMI. Niezwykłe , bo spotykały się na nim osoby, które w czasie wakacji spędziły wspólnie czas przybliżając się do Boga, ale i do siebie wzajemnie, obdarowując siebie tym co tak bardzo cenne w czasach współczesnych bezinteresownym darem
     Rozpoczęło się o godz. 11:00 Eucharystią w Mikstacie w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. W mikstackim wieczerniku spotkali się na dziękczynieniu, bo każda Msza Święta jest dziękczynieniem osoby niepełnosprawne i wolontariusze tworzący Wspólnotę TACY SAMI. Na świąteczno - karnawałowe spotkanie zaproszone zostały także osoby niepełnosprawne z opiekunami z mikstackiej parafii. Eucharystie w intencji Wspólnoty i osób niepełnosprawnych z mikstackiej parafii sprawował ks. wikariusz Krzysztof Lipiński, diecezjalny duszpasterz ludzi niepełnosprawnych.
     Wspólnota od 14 lat organizuje w czasie wakacji wczasorekolekcje, w których uczestniczy około 40 osób niepełnosprawnych. Mają one swoje miejsce w Domu Rekolekcyjnym przy parafii NMP w Wojkowie ( diecezja kaliska). Trwają zazwyczaj dziesięć dni. Trudno byłoby zorganizować i przeprowadzić te wczasorekolekcje, gdyby nie wolontariusze, którzy w każdej chwili gotowi są nieść pomoc. To ludzie o wrażliwych otwartych sercach, którzy odpowiedzieli miłością na wołanie świata cierpienia. Jak napisał św. Jan Paweł II: „Świat ludzkiego cierpienia przyzywa niejako bez przestanku inny świat: świat ludzkiej miłości — i tę bezinteresowną miłość, jaka budzi się w jego sercu i uczynkach, człowiek niejako zawdzięcza cierpieniu” . Wolontariusze, to często bardzo młodzi ludzie, którzy wolny czas, w sposób bezinteresowny ofiarowują osobom potrzebującym pomocy. Ale czy tylko oni ofiarowują, z pewnością nie są także obdarowywani: uśmiechem, życzliwymi gestami, modlitwą, ofiarowanym w ich intencji cierpieniem. Wolontariat jest dla nich także szkołą życia.
     Przebywający w Wojkowie jako wolontariusze młodzi ludzie uczą się od swoich podopiecznych szacunku dla drugiego człowieka, umiejętności przyjmowania cierpienia i przeżywania go w duchu wiary, wykonywania w duchu miłości nawet najprostszych gestów i czynności wobec drugiego człowieka. To także szkoła cierpliwości i odpowiedzialności z siebie i innych.
     15 stycznia spotkali się w Mikstacie w świąteczno-karnawałowej atmosferze. Po Eucharystii spotkali się w MGOK-u. Tu w karnawałowym nastroju radości wrócą wspomnieniami do tych pięknych ubogacających ich dni spędzonych w Wojkowie.
     Jest ciasto, kawa i pizza, a jeśli spotkanie ma charakter karnawałowy to jest i dobra muzyka, bo trzeba się cieszyć ze wspólnie spędzonych chwil ofiarowanych przez Pana. Tańcem, radością także przecież chwali się Boga…ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie