HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DI już po Warsztatach Muzycznych…

09_11.02.2017r.


     „W dniach od 9-11 lutego w naszej parafii odbyły się Warsztaty Muzyczne. Inicjatorem zorganizowania ich był ks. wikariusz Krzysztof Lipiński. Warsztaty poprowadził Pan Rafał Maciejewski, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, współpracownik Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, znanego z troski o piękno śpiewu wykonywanego podczas Eucharystii.
     Okazało się, że to był doskonały pomysł na spędzenie trzech feriowych dni. Dlaczego? Uczestnicy Warsztatów Muzycznych w miłej i radosnej atmosferze spędzili czas, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Większość uczestników Warsztatów śpiewa w parafialnym zespole młodzieżowym więc efekty ich pracy i wysiłku zapewne zaowocują, jeszcze piękniejszym śpiewem. Trudno, żeby nie było widać efektów pracy skoro młodzi pracowali pod fachowym okiem Pana Rafała Maciejewskiego, a czynili to z wielkim zaangażowaniem. Śpiewają pięknie, a czynią to wszystko na chwałę Bożą.
     Warsztaty odbywały się w gościnnych progach Domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Siostry zatroszczyły się także o to, by młodym nie zabrakło sił, przygotowywały dla nich smaczne posiłki.
     Trzy dni jednak szybko minęły i pewnie młodzi trochę żałowali, że to już koniec. A może jednak nie koniec, ale dopiero początek. Warsztaty w mikstackiej wspólnocie zostały zorganizowane po raz pierwszy. Trzeba mieć nadzieję, że nie ostatni… Końcowym akcentem Warsztatów były słowa podziękowania dla Pana Rafała za trud ich przeprowadzenia.
     Słowa podziękowania należą się także ks. wikariuszowi Krzysztofowie za ciekawą inicjatywę oraz opiekę nad zespołem młodzieżowym w czym wspierany jest przez s. Anetę, która także uczestniczyła w Warsztatach. Nie można zapomnieć także o uczestnikach warsztatów, którzy poświecili swój feriowy czas, by doskonalić swoje głosy.
     Oczywiście wszystko na chwałę Bożą!

Tu można posłuchać śpiewu w wykonaniu uczestników Warsztatów:
https://drive.google.com/file/d/0B_BDDmzkRZY2dHhqeV9QV0U1UlE/view
https://drive.google.com/file/d/0B_BDDmzkRZY2MnlyMFhuTl8yNjQ/viewZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie