HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3D











KOLEJNE WYRÓŻNIENIE
DLA NASZEGO SANKTUARIUM

08.04.2017r.


     Kościół pw. Św. Rocha na Cmentarnym Wzgórzu, w 2011 roku ogłoszone Diecezjalnym Sanktuarium to duma mikstackich parafian. Kochają i cenią sobie swego niebieskiego patrona. Od pewnego czasu głośno, coraz głośniej jest o tym miejscu i o tym co się w nim i wokół niego dzieje nie tylko w naszej parafii, ale także w Polsce. W 2016 roku mogliśmy się o tym przekonać. 14 października 2016 roku w Krakowie Sukiennicach, w Muzeum Narodowym podczas uroczystej Gali niematerialnego dziedzictwa kulturowego odebrałem decyzję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dokonaniu wpisu na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury naszych uroczystości odpustowych ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie. W listopadzie podczas obchodów Jubileuszu 25-lecia Opolskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej na zamku w Mosznej odebrałem przyznany Sanktuarium Medal Świętego Rocha.
     Można powiedzieć sporo osiągnięć i wyróżnień jak na jeden rok, ale okazało się, że za rok 2016 zostało przyznane jeszcze jedno wyróżnienie. Od 2003 roku „Twój Puls Tygodnia” organizuje konkurs „Człowiek Roku Powiatu Ostrzeszowskiego”. 8 kwietnia odbyła się uroczysta Gala, na którą zostałem zaproszony. Podczas ogłoszenia wyników konkursu okazało się, że tytułu„ Człowiek Roku Powiatu Ostrzeszowskiego” w kategorii Pro Publico Bono 2016 został przyznany naszemu Sanktuarium. Odebrałem przyznany dyplom oraz statuetkę. Ten zaszczytny tytuł stanowi dowód uznania dla podejmowanych w Sanktuarium inicjatyw, ale także jest wyzwaniem i zobowiązaniem dla nas wszystkich do dalszej pracy, a może trafniejsze będzie tu określenie posługi na rzecz dalszego rozwoju naszego Sanktuarium, m.in. po to by nawiedzający je pielgrzymi, a także turyści czuli się tu dobrze i chcieli tu wracać.
     Słyszy się nieraz, że to nasze Sanktuarium, choć tak niewielkie jest tak wielkie duchem. Trafne jest to określenie, o czym świadczą przyznawane wyróżnienia.

     Foto: Wiesław Kaczmarek / Ostrzeszów a.



Zdjęcia



Copyright (c) 2012 - 2017 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie