HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DPielgrzymi z Rybnika
w naszym Sanktuarium

16.06.2017r.


     16. czerwca w godzinach porannych nasze Sanktuarium nawiedziła licząc około 50 osób grupa „ Pielgrzym” z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rybniku -Boguszowicach.
     Rybniccy parafianie udając się do Torunia, Gietrzwałdu, Świętej Lipki zatrzymali się u mikstackiego Świętego Rocha, by powierzyć Bogu za Jego przyczyną chorych, cierpiących, swoje rodziny i siebie samych.
     W sanktuarium oczekiwał na pielgrzymów ks. kan. Krzysztof Ordziniak, który po krótkiej wspólnej modlitwie zapoznał przybyłą grupę z genezą pobudowania kościoła na Wzgórzu. Ksiądz kustosz przybliżył im także postać Świętego Rocha, patrona kościoła. Oczywiście nie mogło zabraknąć opowieści o odbywającym się z okazji uroczystości odpustowych obrządzie błogosławieństwa zwierząt.
     Ksiądz kanonik odmówił z pielgrzymami Litanię do Świętego Rocha, a następnie była okazja do uczczenia relikwii naszego Niebieskiego Patrona. Po uczczeniu relikwii rybniccy parafianie wyruszyli dalej na pielgrzymi szlak. Przed nimi jeszcze była daleka droga i do nawiedzenia wiele pięknych miejsc. Mamy nadzieję, że miło będą wspominać pobyt w naszym Sanktuarium i zechcą tu jeszcze powrócić…
     Opiekę duchowa nad grupą sprawował ks. Tomasz Stolarski.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2017 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie