XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

24_31.07.2022r.

W dniach od 24- 31 lipca obchodzony będzie 23. Tydzień Świętego Krzysztofa. Będzie on przebiegał hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.
     Dlaczego Tydzień Świętego Krzysztofa? 25 lipca wspominamy Świętego Krzysztofa, który jest m.in. patronem kierowców, podróżnych, ale także flisaków, marynarzy, taksówkarzy, pielgrzymów, żeglarzy, transportowców, chorych. wędrowców, pielgrzymów i właśnie kierowców.
     W naszej wspólnocie parafialnej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów odbędzie się w sobotę (23 lipca) po Mszy Świętej wieczornej i w niedzielę (24 lipca) po każdej Mszy Świętej. W czasie poświęcenia pojazdów zostaną zebrane ofiary, które będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy posługujących w najodleglejszych zakątkach świata. Najróżniejsze pojazdy potrzebne są misjonarzom i misjonarkom, by mogli nieść Chrystusa na krańce świata. MIVA - Polska, organizacja wspierająca misjonarzy w zakupie środków transportu zachęca kierowców, by za każdy bezpiecznie przejechany kilometr ofiarowali 1 grosz.
     W komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp. Jana Piotrowskiego na XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa 24-31 lipca 2022 czytamy „Za tą Bożą pełnią życia tęskni wiele ludzkich serc, a ich pragnienia mogą spełnić misjonarze, także ci posłani przez Kościół w Polsce, którzy ofiarnie pracują w 99 krajach świata realizując nakaz misyjny Pana Jezusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 19-2). Zadanie to powierzone Kościołowi jest aktualne w XXI w., bowiem nadal widać niezmierzone horyzonty misji (por. Jan Paweł II, Redemptoris missio, 1)”.
     Włączmy się w Akcję Święty Krzysztof 1 grosz za 1kilometr. Włączając się w tę Akcje wspieramy dzieło niesienia „Dobrej Nowiny”, tym którzy jeszcze nie znają Jezusa.
     Mamy za co dziękować Bogu, tak wiele wypadków zdarza się na drogach naszego kraju. Tak wiele nowych krzyży pojawiło się przy naszych drogach… Są znakiem, że w tym miejscu miał miejsce śmiertelny wypadek. Te krzyże są wołaniem o modlitwę w intencji tych, którzy zginęli w wypadkach, ale także zachętą do refleksji nad naszą troską o życie swoje i bliźnich poruszających się po drogach.
     Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa jest zebranie środków na zakup pojazdów dla misjonarzy, ale także zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach.
     Święty Krzysztof jest patronem kierowców. MIVA opracowała Dekalog kierowcy, przypomnijmy go sobie, a przede wszystkim przestrzegajmy, wtedy my i inni użytkownicy dróg będziemy na nich bezpieczni.
     Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej Policji.

Boże pobłogosław naszej podróży.
Spraw abym jechał bezpiecznie i szczęśliwie dotarł do celu.
Boże prowadź!
Święty Krzysztofie, módl się za nami!