Czwarty poniedziałek czerwca
transmisja z naszego sanktuarium
przez TV Internetową DOM JÓZEFA

24.06.2019r.

Nie wszystkie diecezje w naszym kraju mogą poszczycić się posiadaniem telewizji. Od 2016 roku działa diecezji kaliskiej internetowy portal telewizyjny DOM JÓZEFA. Dzięki niemu możliwe stało się przeprowadzanie transmisji z ważnych wydarzeń z życie Kościoła Kaliskiej Diecezji, wydarzeń w parafiach, ale także komentarzy do Ewangelii. Telewizja Internetowa Dom Józefa nieustannie się rozwija. Pojawiają się kolejne propozycje programów dla jej odbiorców.
     Jedną z propozycji, która pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w październiku 2018 roku są właśnie czwarte poniedziałki miesiąca. Cóż to takiego? Otóż w te poniedziałki ekipa Telewizji Dom Józefa nawiedza parafii diecezji i przeprowadza bezpośrednie transmisje z odbywających się w nich mszy świętych.
     W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca o godz. 18:00 transmitowana będzie msza święta z Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie.
     Poniedziałki to dni szczególne w życiu mikstackiej wspólnoty parafialnej. W tym dni w sposób szczególny czczony jest tu święty Roch, patron niewielkiego, ale niezwykle urokliwego sanktuarium znajdującego się na Wzgórzu Cmentarnym. Właśnie w poniedziałki odbywa się tu specjalne nabożeństwo do świętego Rocha. Zachęcamy do udziału w mszy świętej połączonej z nabożeństwem ku czci św. Rocha oraz procesji eucharystycznej. Jeśli ktoś nie może przybyć w tym czasie na to niezwykłe miejsce to zachęcamy do łączności duchowej z niewielkim rozmiarami, ale wielkim duchem sanktuarium dzięki transmisję przeprowadzanej na żywo przez Telewizję Internetową DOM JÓZEFA.
     Zespół Telewizji Internetowej nawiedził już z kamerą kilka parafii diecezji kaliskiej zachęcamy więc do obejrzenia retransmisji z mszy świętych w nich sprawowanych. To doskonała okazja nie tylko do modlitwy, ale i poznawania pięknych kościołów.
     Korzystając z okazji już zapraszamy na odbywające się w Mikstacie, zawsze 16 sierpnia, niezwykłe uroczystości odpustowe połączone z obrzędem błogosławieństwa zwierząt.

Link do transmisji: