„Bądźcie Świętymi, bo Ja Jestem Święty”
Kpł 19,2

31.10.2022r.

Dnia 31 października, Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Świętej Trójcy w Mikstacie, I Szczep ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich i Świetlica Środowiskowa Sióstr Franciszkanek Rodziny zorganizowali Bal Wszystkich Świętych.
     Świętowanie rozpoczęto wspólnym różańcem w kościele Świętej Trójcy, a następnie barwny korowód Archaniołów i Świętych śpiewając i tańcząc przeszedł ulicami Mikstatu, dając świadectwo w Świętych obcowanie i wlewając radość do serc tych, których mijali.
     Przemarsz zakończył się przy Sanktuarium Świętego Rocha. Harcerze, po wspólnej modlitwie, zanieśli symboliczny znicz na grób Powstańców wielkopolskich, a następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w loterii fantowej, podczas gdy na scenie (nasz kochany Lublin jak zwykle się przydał) niebiańscy wysłannicy chwalili Boga śpiewem i różnymi „akrobacjami”. Archaniołowie częstowali anielskimi smakołykami, a na końcu Ksiądz Proboszcz udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa, przypominając każdemu o naszym najważniejszym powołaniu, że „KAŻDY może być Święty, jeśli tylko chce”.
     Było radośnie i pięknie, co pokazują zdjęcia p. Krzysztofa Wróbla, któremu udało się uchwycić te niezapomniane chwile.
     Niech Bóg będzie nagrodą dla tych wszystkich, którzy włączyli się w to dzieło.