Kościół Św. Trójcy

fary coraz bliżej.
VI. Nowenna Miesięcy do Trójcy Świętej

20.07.2018r.

„O Trójco Święta, która przez łaskę w mojej duszy mieszkasz.
Spraw, abym kochała Cię coraz więcej”

Obchody 100- lecia konsekracji naszej fary coraz bliżej. To już szósta Nowenna Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej stanowiąca formę duchowego przygotowania do obchodów jubileuszu.
     20. lipca o godz. 18:30 przy ołtarzu stanęło trzech kapłanów: ks. kan. Krzysztof Ordziniak, ks. kan. Grzegorz Klapa i ks. kan. Jerzy Rasiak. Przewodniczący koncelebrze ks. proboszcz Krzysztof polecał Bogu wszystkich dobrodziejów renowacji kościoła pw. Świętej Trójcy. Rozpoczynając sprawowanie Eucharystii ks. kan. Krzysztof Ordziniak przypomniał, że podczas czerwcowego nabożeństwa ku czci Trójcy Przenajświętszej koncentrowaliśmy swoją uwagę na Najświętszym Sercu Jezusa. W lipcu, w dniu w którym przeżywamy to nabożeństwo Kościół wspomina bł. Czesława, prezbitera. W związku z tym, ks. kanonik zachęcał zebranych w mikstackim wieczerniku do modlitwy o powołania kapłańskie, by nigdy nie zabrakło szafarzy Eucharystii. Podkreślił równocześnie, że w czasie II wojny światowej kościół pw. Świętej Trójcy, był jednym z nielicznych w okolicy, w którym odprawiane były Msze Święte. Jak podkreślił, to także powód do dziękczynienia. Dziękowaliśmy, bo każda Eucharystia jest przecież dziękczynieniem.
     Po zakończonej Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiona została modlitwa przypadająca na VI Miesiąc Nowenny do Trójcy Przenajświętszej. Ku niebu popłynęły m.in. słowa: „Boże w Trójcy Jedyny, Ojcze, Synu, Duchu Święty - nauczaj nas! (…) Boże Jezu Chryste, chodząc po ziemi uczyłeś nas miłości i pokoju wskazując na miłość Ojca Stworzyciela. Bądź nieustannie naszym Nauczycielem i prowadź nas w posłuszeństwie wypełniania Twojej świętej woli. Amen”. Ważna prośba wybrzmiała w ten lipcowy, piątkowy wieczór. Potrzebujemy Mistrza i Nauczyciela, który będzie nas uczył przyjmowania woli Bożej względem nas.
     Po modlitwie nowennowej odmówiliśmy Litanię do Trójcy Przenajświętszej. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło szóstą Nowennę Miesięcy wpisującą się w czas bezpośredniego przygotowania do jubileuszu konsekracji fary.
     Do przeżywania czasu świątecznego należy się dobrze przygotować, więc za miesiąc, 20 sierpnia, tuż po uroczystościach ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt spotkamy się na kolejnym nabożeństwie do Trójcy Przenajświętszej.