HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DOdpust tuż … tuż …
7 sierpnia rozpoczynamy
przygotowania duchowe

07.08.2019r.


„Weź w Twą opiekę tutaj przychodzących I w tym kościele Ciebie wzywających, Niech każdy modłów swych skutek odnosi, Gdy z wiarą prosi”( z pieśni)      Gdy wkraczamy w miesiąc sierpień to dla nas znak, że uroczystości odpustowe ku czci naszego niebieskiego patrona św. Rocha są już bardzo blisko. Więc czas rozpocząć przygotowania do wielkiego parafialnego święta. Siódmego sierpnia rozpoczniemy Nowennę do Świętego Rocha, która ma nas przygotować duchowo do odpustu. Codziennie od tego dnia w Sanktuarium o godz.18:30 będzie sprawowana Msza Święta z nauką. W tym roku nauki będzie głosił ks. Sebastian Łagódka. Po mszy świętej odprawiana będzie Nowenna do św. Rocha. Udział w Nowennie będzie świadectwem naszej wiary, ale także pamięci i wdzięczności dla naszego niebieskiego Patrona. Wielokrotnie podkreślamy, że w różnych trudnych sytuacjach doświadczamy opieki i szczególnego orędownictwa Świętego Rocha. Udział w nowennie będzie okazją do dziękczynienia, a mamy za co dziękować. Omijają nas także gwałtowne burze, wichury, gradobicia. W czasie nowenny będą odczytywane prośby i podziękowania parafian i pielgrzymów, bo jak wierzymy niebieski Patron, od którego możemy się uczyć zasłuchania w słowo Boga, zaniesie je wszystkie przed Boży tron.
     W czasie nabożeństwa będą śpiewane „ Godzinki o Świętym Rochu Wyznawcy”. Tekst Godzinek pochodzi z 1708 roku, jest więc tylko o rok „młodszy” od obrazu Świętego Rocha znajdującego się w naszym Sanktuarium. Warto wczytać i wsłuchać się w ich słowa, bo godzinki były bardzo popularne w XVIII wieku i stanowiły często jedyne źródło wiedzy o świętych.
     Również 7. sierpnia rozpocznie się VIII już edycja „Szkoły Świętego Rocha”. Szkoła Świętego Rocha to propozycja spotkań skierowana przede wszystkim do młodych parafian. Spotkania będą rozpoczynały się o godz. 10:00, oczywiście w Sanktuarium. Będzie w nich czas na wspólną modlitwę, śpiew, naukę, spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawę, Na uczestników. Będzie, jak poprzednich latach,wiele atrakcji. Szkoła Świętego Rocha jest formą przygotowania dzieci i młodzieży do uroczystości odpustowych poprzez modlitwę, przybliżenie postaci patrona, poznawania historii małej Ojczyzny, która nieodłącznie jest związana z kultem św. Rocha. Będzie czas na poznawanie zwyczajów odpustowych. To ważne, gdyż to od młodego pokolenia zależy, czy zechce przyjąć i przekazać dalej piękne tradycje odpustowe.
     Udział w nowennie będzie świadectwem naszej wiary, ale także wierności tradycjom przodków. Niech więc w tych najbliższych dniach z naszego sanktuarium popłynie ku niebu wołanie:
     Święty Rochu, prosimy… Święty Rochu, dziękujemy… Święty Rochu bądź przy nas i wspieraj nas…Copyright (c) 2012 - 2019 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie