RÓŻANIEC DO GRANIC
w naszej wspólnocie

07.10.2017r.

Już w najbliższą sobotę, 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej na granicy naszego kraju staną dziesiątki tysięcy ludzi z różańcami w ręku, by przez wstawiennictwo Maryi prosić o ratunek dla Polski i świata. Zapewne wiele osób chciałoby w tym dniu stanąć w jakimś punkcie na granicy i włączyć się w wielkie modlitewne wołanie modlitwą różańcową. A co jeśli tego pragnienia nie możemy z różnych powodów zrealizować? W tym dniu podejmowanych jest w parafiach wiele inicjatyw, spotkań modlitewnych. Duchowo w modlitewny RÓŻANIEC DO GRANIC włączy się także mikstacka wspólnota parafialna.
     W tym dniu w naszej wspólnocie parafialnej odmówione zostaną wszystkie cztery części różańca.
     7. października przypada I sobota miesiąca, a więc tradycyjnie już o godz. 7:30 odśpiewane zostaną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, po których sprawowana będzie Msza Święta połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po tej Mszy św. odmówiona zostanie I część różańca. Na drugą, w szczególnej łączności ze zgromadzonymi wzdłuż granic kraju spotkamy się w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha. Co warto tu dodać na obrazie w ołtarzu głównym św. Roch przedstawiony jest z różańcem. Jest On także Patronem miasta, więc mogą parafianie od niego uczyć się miłości do Matki Bożej i modlitwy różańcowej. III część różańca odmówiona zostanie o godz. 17:30 w kościele pw. Świętej Trójcy.
     Ostatnia, IV część odmówiona zostanie przed Apelem Jasnogórskim o godz. 20:30. Gdy na wieży mikstackiego kościoła odezwą się dzwony wzywające do Apelu ku niebu popłyną słowa: Maryjo: jesteśmy! Pamiętamy! Czuwamy!
     Niech ten dzień modlitewnego wołania o ratunek dla Polski i świata będzie czasem naszego autentycznego czuwania i pamięci o słowach Maryi, która w Fatimie, Gietrzwałdzie i innych miejscach świata prosiła i zachęcała do modlitwy różańcowej.