HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DXXII Ogólnopolski Tydzień
Świętego Krzysztofa

18_25.07.2021r.


     W dniach od 18- 25 lipca będziemy przeżywali już po raz XXII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Tegoroczny tydzień Świętego Krzysztofa będziemy przeżywali pod hasłem „ W drogę do Źródła Życia”.
     Dlaczego Tydzień Świętego Krzysztofa? 25 lipca wspominamy Świętego Krzysztofa, który jest m.in. patronem kierowców, podróżnych, ale także flisaków, marynarzy, taksówkarzy, pielgrzymów, żeglarzy, transportowców, chorych. W tym czasie odbywa się poświęcenie pojazdów. W naszej wspólnocie parafialnej będzie ono miało miejsce w sobotę 24 lipca po Mszy Świętej wieczornej i w niedzielę 25 lipca, po każdej Mszy Świętej. W czasie poświęcenia pojazdów zostaną zebrane ofiary, które będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy posługujących w najodleglejszych zakątkach świata. Najróżniejsze pojazdy potrzebne są misjonarzom i misjonarkom, by mogli nieść Chrystusa na krańce świata. MIVA - Polska, organizacja wspierająca misjonarzy w zakupie środków transportu zachęca kierowców, by za każdy bezpiecznie przejechany kilometr ofiarowali 1 grosz.
     Mamy za co dziękować Bogu, tak wiele wypadków zdarza się na drogach naszego kraju. Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa jest zebranie środków na zakup pojazdów dla misjonarzy, ale także zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach. W tym roku, z okazji Tygodnia św. Krzysztofa, krajowy duszpasterz kierowców wystosował specjalny apel zatytułowany: „Pijani kierowcy – wiozą śmierć!”.
     Włączmy się w Akcję Święty Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr. Włączając się w tę Akcje wspieramy dzieło niesienia „Dobrej Nowiny”, tym którzy jeszcze nie znają Jezusa.
     Zwraca w nim uwagę, że „„Nigdy nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu”.
     Święty Krzysztof jest patronem kierowców. MIVA opracowała Dekalog kierowcy, przypomnijmy go sobie, a przede wszystkim przestrzegajmy, wtedy my i inni użytkownicy dróg będziemy na nich bezpieczni.
     Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej Policji.

Boże pobłogosław naszej podróży.
Spraw abym jechał bezpiecznie i szczęśliwie dotarł do celu.
Boże prowadź!
Święty Krzysztofie, módl się za nami!

     Wyruszając w podróż nie zapominajmy o modlitwie, o zawierzeniu naszej drogi Bogu przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa.

Modlitwa kierowcy

     O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną kalectwa czy śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich, którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.Copyright (c) 2012 - 2021 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie