HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

26.04_05.05.2020r.


     W dniach od 26.kwietnia do 5.maja przeżywać będziemy w Kościele w Polsce XII Tydzień Biblijny. W niedzielę go rozpoczynającą wpisuje się IV Narodowe czytanie Pisma Świętego.
     Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego nawiązuje do programu duszpasterskiego koncentrującego uwagę na Eucharystii i brzmi „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Zostało zainspirowane słowami z Ewangelii św. Jana. Tegoroczny Tydzień Biblijny w Kościele katolickim w Polsce jest okazją do uczczenia setnej rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jego życie było oparte na wskazaniach zawartych w Piśmie Świętym. Kierował on zachętę do częstej lektury Słowa Bożego.
     Celem Tygodnia Biblijnego jest zachęta do częstego sięgania po lekturę Pismo Święte, które nazywane bywa listem Pana Boga do człowieka. Ponadto lektura Pisma Świętego umożliwia poznanie Chrystusa - Mistrza i Nauczyciela oraz Jego nauczania. Biblia jest „Listem” niezwykłym, bo dającym odpowiedź na nurtujące każdego pytania; o to po co żyję? o sens cierpienia, choroby, trudnych doświadczeń, jak mamy postępować. Pismo Święte to księga niezwykła na chwile radości i trosk.
     Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę podjętą przez internautów. Polega ona na umieszczeniu z hasztagiem #BibliaNaDziś cytatu z Biblii, który do nas najbardziej przemawia w danym dniu.
     Więc zobaczmy, gdzie jest nasza Biblia, odpowiedzmy sobie w cichości serca czy nie podziela ona losu tej opisanej przez Romana Brandstaettera w opowiadaniu „Lament nieczytanej Biblii”. Zachęcamy do zapoznania się z nim i … oczywiście do sięgnięcia po naszą Biblię.


Warto posłuchać:
https://youtu.be/EDpKr3DA4mQCopyright (c) 2012 - 2018 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie