Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04.04.2021 r.

1. Niech orędzie życia, głoszone ustami Anioła przy odsuniętym kamieniu Pańskiego Grobu, rozgrzeje serca Wasze i odrodzi w każdym z Was „człowieka nowego”, ubogaconego nadzieją „która zawieść nie może”. Niech Chrystusowe pozdrowienie: „Pokój wam!”, skierowane o Poranku Wielkanocnym do wylęknionych Apostołów, rozjaśni Wasze serca promieniem radości. Niech ten cenny dar Zmartwychwstania Pana utoruje drogę do utrwalenia miłości i pokoju – w Was samych, w Waszych rodzinach i środowiskach, w których żyjecie.
2. Jutro Msze św. według programu niedzielnego Ofiary składane podczas Mszy Św. przeznaczone na utrzymanie kleryków.
3. Od Wielki Piątku trwamy na nowennie przed świętem Bożego Miłosierdzia. Według programu o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna zakończona Eucharystią.
4. Podziękowanie:
Dekoratorom Grobu Pańskiego, Ciemnicy i świątyni pod kierunkiem Siostry Moniki oraz Weronice, Beacie i Siostrze Joannie.
- Ks. Wikariuszowi Marcinowi za troskę o przebieg liturgii;
- ks. Kan Grzegorzowi Klapie, Ks. Kan Grzegorzowi Ignorowi, ks. Kan Andrzejowi Grabańskiemu za posługę w konfesjonale;
- Panu Stanisławowi Sztukowskiemu za oprawę muzyczną w czasie Triduum Paschalnego;
- Rodzinie, która co roku ofiarowuje paschał do kościoła Świętej Trójcy;
- Tym, którzy podjęli adorację nocną;
- Harcerzom 1 Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wlkp. za wartę przy Grobie Pańskim,
- Dziękuję wszystkim, którzy przekazali ofiarę na daninę diecezjalną i kwiaty do grobu – 420 rodzin. Można również uczynić to po poprzez przelew na konto parafii. Numer konta znajdziemy na stronie internetowej w zakładce kontakty;
- SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ. Podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej wszystkich polecałem jako dobrodziejów.
- Dziękuję za ofiarowane dary na stół świąteczny na probostwo;
- za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Jeśli kogoś pominąłem przepraszam.
5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w środę o godz. 19.00 w salce obok probostwa.
6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego!
- O godz. 09.30 i 16.00 Msza Św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego za Czcicieli Bożego Miłosierdzia z Mikstatu i Komorowa.
- O godz. 15.00 spotykamy się na wspólnej modlitwie w Kościele Świętej Trójcy na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po koronce Nabożeństwo Drogi Światła. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
Msze św. w kościele Świętej Trójcy godz. 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00.
7. W domu Księży Seniorów w Ostrowie Wlkp. od dzisiaj są odprawiane Msze Św. gregoriańskie za śp. Piotra Rogusznego i śp. Jana Kempę. Wszystkich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
8. Do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach koniecznych; pozostałe sprawy załatwiajmy telefonicznie lub mailowo: parafia-mikstat@wp.pl. 9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.
10. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do miejsc pracy. Chrystus zmartwychwstał jest, Nam na przykład dan jest, Iż mamy zmartwychwstać, Z Panem Bogiem królować. Alleluja!

Informuję, że w naszym kościele może uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach 40 osób. W koszyczku przy wejściu znajdują karteczki, które proszę, by zabierały osoby wchodzące do kościoła. Ich brak oznacza, że dozwolona liczba osób jest już w kościele. By zachować obowiązujący dystans 1,5 m, proszę zajmować miejsca oznaczone w ławkach. Na placu przykościelnym nie obowiązują limity, ale należy zachować dystans 1,5 m. Zarówno w kościele, jak i na terenie przykościelnym mamy obowiązek zakrywania ust i nosa.

Proszę o wyrozumiałość i zastosowanie się do tych wskazań.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak