Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XV Niedziela Zwykła

15.07.2018 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. 8.00, 10.30 i 18.00 – w sanktuarium.. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.
2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy podjęli się trudu przyjęcia w naszej parafii pielgrzymów Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – zarówno za przygotowany posiłek na boisku i jak i użyczenie noclegu w domach. „Kto daje, staje się bezgranicznie bogaty…”
4. Podziękowania:
- za ofiary składane na renowację w minionym tygodniu;
- Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Kościoła w minionym tygodniu;
- uczestnikom Nabożeństwa Fatimskiego
5. Do Lichenia z pielgrzymką udajemy się we wtorek 17 lipca wyjazd o godz. 6.00 z ulicy kaliskiej.
6. W poniedziałek i we wtorek nie będzie czynne biuro parafialne.
7. Trwamy w 9-cio tygodniowej nowennie przed Uroczystości Odpustowych ku czci naszego Niebieskiego Patrona. W każdy czwartek przed wieczorna Mszą Św. odmawiamy różaniec. Proszę aby w tym tygodniu poprowadziła tę modlitwę Róża Świętej Agaty. Pragniemy również włączyć się w akcję rozprowadzania płyty CD „naRodziny?” z pieśniami i piosenkami wykonywanymi przez muzyków ze Światowych DNI młodzieży w Krakowie. Nabywając płytę, pomagamy w zakupie różańców z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce- ( Nasz Niebieski Patron przez 5 lat przebywał w więzieniu. Płytę można nabyć w cenie 20 zł. (4 różańce)
8. W przyszła niedzielę również w sobotę wieczorem, po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Podobnie jak w ubiegłym roku podczas poświęcenia zbiórka przeznaczona na środki transportu na Misjach
9. Za tydzień w niedzielę odpust MB Szkaplerznej w Grabowie. Suma odpustowa o g. 12.00. o g. 11.30 powitanie pielgrzymów przy krzyżu z Feretronami. Już zgłosiła się osoba chętna do przewiezienia do Grabowa feretrony i chorągwie. Może ktoś chciałby zawieść asystę.
10. W sobotę od godz. 10.00 proszę o pomoc w pracach przy Skalniaku w Parku. Zwracam się z ta prośbą do mieszkańców Osiedla Bielany oraz ul. Kaliskiej.
11. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką – Opiekun, Niedziela , Gość Niedzielny. Można zaopatrzyć się w nią przy wyjściu z kościoła.
12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy miłego świętowania dnia Pańskiego i błogosławionego Tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak