Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019 r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
4. Wielkopostne nabożeństwa: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30 o godz. 20.30 przygotowują dzieci ze specjalną inscenizacją. Dla dzieci o godz. 16.30 ( dzieci otrzymują specjalne książeczki) oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00.
5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Wieczorem o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa. W Kotłowie – Odpust ku czci św. Józefa - suma o godz. 12.00 – Kustosz zaprasza.
6. W sobotę od godz. 10.00 prosimy uczniów klas VII o pomoc w uporządkowaniu terenu wokół kościoła. Przynosimy ze sobą narzędzia do sprzątania.
7. W przyszłą niedzielę proszę o przybycie uczniów klas VIII i III Gimnazjum na godz. 14.40 do kościoła. 8. Propozycje na Wielki Post: Droga Krzyżowa:
- w Mikstacie Pustkowiu w niedzielę 24 marca, godz. 19.00 początek przy kapliczce obok Wróblów idziemy do kapliczki pod lasem.
- ulicami miasta Mikstat dzień przed spowiedzią w piątek 12 kwietnia godz. 19.00
. - Droga w intencji trzeźwości z Kępna do Grębanina poniedziałek 8 kwietnia godz. 17.00.
9. Zachęcamy do włączenia się w wielkanocne dzieło miłosierdzia. Rozprowadzamy Baranki paschalne wykonane z białej czekolady i są specjalnie zapakowane i oznakowane – cena 5 zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na dzieła charytatywne kaliskiej Caritas i działalność Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w czwartek o godz. 16.30.
10.Wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w piątek w godz. 15.30 – 17.15 oraz sobota w godz. 10.00 -12.00.
11. W okresie Wielkiego Postu we wszystkich parafiach naszej diecezji można składać tzw. daninę diecezjalną. 12. Dziękuję:
- za ofiary składane na renowację naszej świątyni - stan konta renowacyjnego wynosi: 8 290,30 zł.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; szczególnie polecamy Opiekun Rekolekcje wielkopostne: Pochwała Życia, pochwała wolności oraz artykuły Suche dni i w drogę z krzyżem,, Niedziela, Gość Niedzielny.
14. Parafia rzymskokatolicka w Mikstacie zatrudni organistę, dyrygenta chóru oraz kapelmistrza orkiestry 15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Mucha pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek
16. Rekolekcje dla par niesakramentalnych z terenu diecezji kaliskiej odbędą się w dniach 22-24 marca br. w piątek i sobotę o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę o godz. 16.00. zapraszamy do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2( możliwość parkowania samochodu na terenie klasztornym)
17. Św. Jan Paweł II w posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Pastores gregis podkreślił znaczenie wizyty pasterskiej, nazywając ja „ autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi (…) To właśnie w takich chwilach najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu słowa, uświęcenia i pasterskiego przewodzenia , wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei”(PG46). Bardzo proszę nie zmarnujmy tej okazji podczas wizytacji w naszej parafii ks. Bp Łukasza Buzuna, która będzie miała miejsce 3 kwietnia br.
18. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak