Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

III Niedziela Zwykła

21.01.2018 r.

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
3. Dziś obchodzimy Dzień Babci,a jutro Dzień Dziadka. Składamy serdeczne życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i zawsze życzliwości od swoich najbliższych. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o czcigodnych seniorach. Na mszy św. o godz. 11.00 wspólna modlitwa
4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
5. Serdeczne słowa podziękowania za wspólne modlitwy, szczere przyjęcie, posiłki, transport i ofiary podczas kolędy „Bóg zapłać”! W sobotę kolęda uzupełniająca dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym terminie .Proszę zgłaszać się do Ks. Proboszcza.
6. W przyszłą niedzielę przypada 57 r. śmierci ks. Franciszka Ruszczyńskiego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej za tego kapłana, budowniczego naszej świątyni o godz. 9.30.
7. W przyszłą niedzielę zapraszam na probostwo na godz. 18.00 Radę Ekonomiczną.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Klasztory Klazurowe w naszej diecezji.
9. Wspólnie z Zespołem Charytatywnym pragnę bardzo serdecznie zaprosić na „ Biesiadę Mikstacką w Komorowie” w sobotę 10 lutego 2018 roku w sali w Komorowie. Bilety w cenie 80 zł od osoby można nabyć u p. Jolanty Kubczak i Urszuli Gretkiewicz, Krystyny Lipińskiej i w biurze parafialnym. Można również włączyć się w organizację poprzez przygotowanie fantów na loterię fantową . Mile widziane również talony na usługi czy też zakupy.
10. W dniach 16 -23 luty organizujemy wyjazd do Zakopanego (7 dni) – koszt 500 zł. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych informacje i zgłoszenia u ks. Wikariusza Krzysztofa
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun", "Gość Niedzielny", "Niedziela".
12. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Łucje Choniawko z ul. Cichej. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
13. Za dwa tygodnie przypada uroczystość odpustowa ku czci Św. Agaty. Sumę odpustową o godzinie 11.00 sprawować będą kapłani z Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp.
14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Program wizyty duszpasterskiej 2017/2018

22.01.2018 poniedziałek