HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DV Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.


1. Jutro rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do czwartku. Msze Św. o godz. 10.00 i 18.00 z naukami.
2. Zachęcam do udziału w XXV jubileusowej Drodze Krzyżowej w intencji trzeźwości polskich rodzin z Kępna do sanktaurium Maryjnego w Grębaninie 27 marca br.(poniedziałek) początek o godz. 17.00 na cmetarzu parafialnym w Kępnie – ul. Sienkiewicza. O godz. 19.00 Msza Św. w Grębaninie.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kręgu biblijnego – salka obok probostwa.
4. W piątek Droga Krzyżowa ulicami miasta Mikstat początek o 19.00. Od Kapliczki św. Antoniego na ulicy Kaliskiej ulicami: Polna, Torfowa, Łąkowa, Ogrodowa, Podgórna, Odolanowska, Zakole, Cmentarna, Parking i zakończenie Drogi Krzyżowej na cmentarzu przy sanktuarium. Proszę zabrać ze sobą znicze.
5. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele z zaproszonymi kapłanami w sobotę: w godz. 10.30-11.45. 15.00-16.00, 16.45-17.30.
6. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 7.30 śpiewamy godzinki o NMP. O godz. 08.00 Msza św. z Nowenną do MBNP. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.30 modlitwa różańcowa zakończona apelem Jasnogórskim serdecznie zapraszamy.
7.W sobotę do salki kominkowej po przerwie zapraszam uczniów klasy VIII o godz. 16.30.
8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00
9. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30 w kościele.
10. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. O godz. 10.20 spotykamy się przy grocie Matki Bożej.
11. Wieczór ze Św. Janem Pawłem II w rocznice odejścia do Domu Ojca od godz. 21.00 do 21.37. Wcześniej od godz. 20.30 na chwilę Adoracji Najświętszego Sakramentu.
12. W okresie Wielkiego Postu we wszystkich parafiach naszej diecezji można składać tzw. daninę diecezjalną – Dziękuję Tym wszystkim, którzy to uczyniło 457 parafian.
13. W tym tygodniu Biuro parafialne czynne w czwartek, sobotę po wieczornej Mszy Świętej przez pół godziny.
13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Janasek. We wtorek pogrzeb sp. Marii Jakubczak (różaniec o godz. 17.00) W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. trwają Msze św. za śp. Kazimierza Pieca, śp. Floriana Kołodzieja, ,śp. Bronisława Rasiaka, śp. Czesława Kowalczyka. Od 31 marca za śp. Irenę Karwik, śp. Julię Stasierską, śp. Helene Joks. Tych zmarłych oraz zmarłych bliskiemu naszemu serca polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
14. Zachęcamy do włączenia się w wielkanocne dzieło miłosierdzia. Rozprowadzamy Baranki paschalne wykonane z białej czekolady i są specjalnie zapakowane i oznakowane – cena 10 zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na dzieła charytatywne kaliskiej Caritas i działalność Parafialnych Zespołów Caritas. Są dostępne też pisanki z wizerunkiem naszego sanktuarium w cenie 20 zł podobnie jak przy sprzedaży bombek ofiary przeznaczone na cele charytatywne.
15. W tym tygodniu spowiedzi wielkopostne w dekanacie: poniedziałek – Chlewo, Przedborów, Środa – Kotłów, czwartek – Dębnica, sobota - Mikstat.
16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny. Propozycji wiele - każdy znajdzie os dla siebie.
17. Parafialna Orkiestra Dęta działająca przy Parafii Trójcy Świętej w Mikstacie zaprasza do współpracy muzyków grających na instrumentach dętych (trąbka, tenor, puzon, saksofon) oraz na perkusji. Zainteresowane i chętne osoby proszone są o kontakt z proboszczem parafii Ks. Kan. Krzysztofem Ordziniakiem (osobiście lub telefonicznie, nr 500 148535)
18. Samorząd mieszkańców Komorowa zaprasza dzieci z sołectwa Komorów wraz z opiekunami na spotkanie z Zajączkiem, które odbędzie się w niedzielę 02 kwietnia br. o godz. 17.00 w domu Kultury w Komorowie. Spotkanie umilą animatorzy „Marty Fit”.
19. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci, Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia: Szczęść Boże!


Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak


Copyright (c) 2012 - 2023 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie