Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019 r.

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
3. Jutro z racji II poniedziałku miesiąca zapraszamy do sanktuarium na Mszę św. w intencji chorych.
4. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 20.00 – zabierzmy świece.
5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. sobota g. 17.45, niedziela 16.00 – sanktuarium. Zapraszamy dzieci, młodzież a wraz z nimi dorosłych. Dla dzieci są rozdawane obrazki, a dla najbardziej wytrwałych w nagrodę przewidziany wyjazd. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. W tym tygodniu zapraszamy w czwartek do Komorowa kapliczka na Starej Wsi. Początek o godz. 19.30.
6. Apel Jasnogórski – sobota godz. 21.00 – Grota Matki Bożej przy kościele. Jest to również 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Program spotkania przygotowuje młodzież ze szkoły podstawowej. Zapraszamy.
7. Młodzież, która chce wziąć udział w spotkaniu na Lednicy prosimy o zgłoszenie się do ks. Marcina.
8. W dniach 5 – 7 lipca organizujemy pielgrzymkę do Sokółki, Wilna oraz odwiedzimy Troki. Koszt 380 zł i 50 euro. Zapisy w biurze parafialnym wpisowe 50 zł. Podajemy numer Pesel.
9. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 9 czerwca. Rocznica I komunii dla dzieci z klasy IV w niedzielę 16 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.00.
10. W środę na godz. 17.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klasy II. Sprzątanie kościoła przed I komunia św. planujemy w poniedziałek 20 maja.
11. Siostry zapraszają czcicieli św. Zygmunta Szczęsnego na majowe i spotkanie w piątek o godz. 17.30 w kaplicy na ulicy Kaliskiej.
12. Dziękujemy nowożeńcom wczorajszego dnia za ofiarowane kwiaty do świątyni.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy najnowszy numer "Opiekuna". W zakrystii można również nabyć płytę z Jubileuszu 100-lecia Konsekracji Kościoła.
14. W Uroczystość Królowej Polski na naszym cmentarzu na grobach powstańców zamontowano Krzyże powstańcze. Mamy nadzieję, że nikt nie został pominięty, ale gdyby się tak zdarzyło to prosimy o informację do druha harcmistrza Mariusza Ciechanowskiego.
15. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy prospekcie organowym. Pozostały jeszcze prace przy ławkach w nawie głównej. Wpłaciliśmy ostatnią ratę wkładu własnego w ramach prac przy elementach drewnianych. Stan konta renowacyjnego wynosi 1 851,91 zł. Wniosek złożony u Konserwatora Wojewódzkiego na prace przy bocznym ołtarzu Matki Bożej nie otrzymał stosownej ilości punktów, aby otrzymać dotację. Natomiast od Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymaliśmy dotację w wysokości 15 000 zł na prace konserwatorskie przy pendentywie w kopule św. Mateusza, św. Marka – koszt prac 54 011,00 zł. Rozpoczęcie prac planujemy na miesiąc lipiec po podpisaniu umowy dotacyjnej.
Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na konto renowacyjne.
16. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę pogodnej niedzieli, szczególnie pogodnej duchowo. Niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.