Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XI Niedziela Zwykła

13.06.2021 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 18.00 ks. abp Mieczysław Mokrzycki przekaże dla naszej parafii relikwie I stopnia ex Capillis Sancti Joannis Pauli II. Będzie możliwość nabycia również 3 książek Arcybiskupa o św. Janie Pawle II: Najbardziej lubił wtorki, Miejsce dla Każdego oraz Sekretarz dwóch papieży. Każda książka jest przez Księdza Arcybiskupa osobiście podpisana z błogosławieństwem. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczona na utrzymanie wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie. Gdyby to było możliwe proszę aby flagi mikstackie pozostały jeszcze wywieszone.
2. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godz.20.00 - zabierzmy świece.
3. Jutro z racji II poniedziałku miesiąca zapraszamy do sanktuarium na godz. 18.30 na modlitwę w intencji chorych.
4. W środę z racji 16 dnia miesiąca zapraszamy dzieci ze Szkoły Świętego Rocha na spotkanie w sanktuarium o godz. 17.00
5. W piątek Msza św. w sanktuarium o godz. 7.00 na rozpoczęcie pielgrzymki motocyklowej do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku
6. Gdy słyszymy bicie dzwonów w każdy piątek o godz.15.00 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w Kościele Świętej Trójcy.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Czcicieli Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego u Sióstr.
8. Pragnę podziękować wszystkim parafianom, za włożony trud w przygotowanie asyst w poszczególne dni oktawy Bożego Ciała i na zakończenie, panom organistom. Tym, którzy wspierali w kwiatki dziewczynki, Rodzicom za opiekę. Dziękuję za przygotowanie relacji medialnej. Podczas Mszy św. na zakończenie oktawy zebraliśmy 1464,20 zł - ofiary te zostaną przeznaczone na renowację monstrancji z sanktuarium. Dziękuję również panom, którzy zmontowali ołtarz polowy i w piątek go rozebrali;
- Dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystości NSPJ i procesji na Rynek.
9. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele gospodarcze naszej wspólnoty parafialnej.
10. Jutro o godz. 7.30 rozpoczynamy ustawianie rusztowań. Gdyby ktoś dysponował czasem proszę o pomoc trzeba przenieść chorągwie ławki , konfesjonał.
11. Rodzice dzieci I komunijnych mogą odbierać zdjęcia i film z I Komunii swoich dzieci.
12. Od 13 czerwca nowy limit uczestników nabożeństw w kościołach – maksymalnie 50 %miejsc. Do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Limit ten w naszej Świątyni wynosi 220 miejsc.
13. 26 czerwca (sobota) udajemy się na pielgrzymkę do Częstochowy o godz. 17.30 jako parafia mamy Mszę Świętą. Pobyt na jasnej Górze zakończymy udziałem w Apelu Jasnogórskim.
14. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. od 1 czerwca są odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. Łukasz Ździebkowskiego, śp. Jolantę Golicką oraz śp. Halinę Fiołka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Opiekun” „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”
16. Parafia w Kaliszkowicach Kaliskich organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 21- 27 sierpnia br. w cenie 1740zł + 155€.Program pielgrzymki obejmuje następujące miasta: Wenecja – Padwa- Asyż – Rzym – Watykan -Loretto. Pielgrzymka do grobu Św. Jana Pawła II. Audiencja u Ojca Świętego Franciszka. Atrakcyjny program zwiedzania, bez nocnych przejazdów. Śniadania i kolacje w cenie. Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza Szymona Grzeszkiewicza, tel. 62 7310439
17. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom, jubilatom miesiąca czerwca serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności! Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak