IV Niedziela Wielkanocna

21.04.2024 r.

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
3. Jutro w poniedziałek 22 kwietnia w TV TRWAM i Radiu Maryja transmitowane będzie spotkanie z parafii Św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. Tematem spotkania, a także późniejszych Rozmów Niedokończonych, będzie rola i działalność Rycerzy Kolumba w Polsce. Warto obejrzeć, posłuchać i zapoznać się bliżej, a następnie przemodlić i podjąć decyzję czy jest to wspólnot dla mnie, jako mężczyzny w Kościele. W najbliższą niedzielę będziemy gościć delegata rejonowego Rycerzy Kolumba w Polsce, który opowie więcej o tej wspólnocie. Po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z mężczyznami, których serdecznie zapraszam . Zapraszam również do obejrzenia krótkiego filmiku na YouTube:https://www.youtube.com.watch?v=Fpf1cLs9u8 4. W sobotę na godz. 17.30 zapraszam na różaniec mężczyzn.
5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek, czwartek, - po wieczornej mszy świętej: 18.45 – 19.30. Dodatkowo w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Można zgłaszać intencje Mszy Św. na II półrocze 2024 r. Wejście od ul. Kaliskiej.
6. Podziękowanie:
• Pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni. Szczegónie tym, którzy zlożyli ofiary w ostatnim czasie. (Stan konta renowacyjnego: 62 600, 00 zł). Bóg zapłać!
• Za ofiary składane ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii zebraliśmy: 3 978,50 zł Bóg zapłać!
• Dziękuję już tym, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci na wsparcie misjonarzy. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie działalności misyjnej ks. Łukasza Więcława z naszej diecezji w Ekwadorze.
• Uczestnikom spotkania w ramach Szkoły Świętego Rochai pani Małgorzacie Strzelec za pomoc w przeprowadzeniu tego spotkania.
7. W minionym tygodniu pogrzebem pożegnaliśmy śp. Teresę Dąbrowską. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Małgorzatę Lawędowską, śp. Bolesława Gloca i śp. Stanisława Kaczmarka. Tych zmarłych oraz zmarłych bliskiemu naszemu serca polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Opiekun” – dodatek pieśni na nabożeństwo majowe , „Niedziela”.
9. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki 19.05. w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 10.00 – 35 dzieci przystąpi do I Komunii Św.
10. Dzieci z Klasy IV będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Św. w niedzielę 26 maja na Mszy Św. o godz.10.00.
11. Uroczystości Odpustowe w naszej parafii 26.05. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. biskup Łukasz Buzun , który również udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
12. Po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej w czwartek 30.05. będziemy obchodzili Boże Ciało. Już dziś proszę aby cztery ołtarze w tym roku postawiono według następującego porządku, a do koordynatorów zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie tych ołtarzy a mieszkańców wyznaczonych rejonów proszę o pomoc w tym dziele koordynatorom.

Hasło Miejsce Ołtarza Rejon Koordynatorzy
Eucharystia buduje
wspólnotę Kościoła
I Ołtarz Na skrzyżowaniu ulic Południowej i Mickiewicza Rejon VII Jęczmienna,