Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

II Niedziela Adwentu

04.12.2022 r.

1. W II niedzielę adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Szczególnie pamiętajmy o Kościele na Ukrainie. Z tej okazji abp Mieczysław Mokrzycki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, skierował do Kościoła w Polsce list wdzięczności. List został opublikowany na diecezjalnej stronie internetowej.
2. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szcze-gólnie najbardziej potrzebujących.
3. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalane-go Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 12.00, 17.15 – dzieci z klasy III i o godz. 19.00.O godz. 11.40 śpiewamy godzinki, Msza Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00.
4. Spotkanie modlitewne dla kobiet w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (08 grudnia) odbędzie się w sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu. Program spotkania godz. 11.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 12.00 - Msza święta w intencji wszystkich kobiet.
5. Prosimy o udział w akcji adwentowej Caritas DZIECI-DZIECIOM, która ma na celu wsparcie potrzebujących dzieci z Ukrainy słodkimi upominkami. Zbiórka słodyczy przy ołtarzu św. Agaty do czwartku.
6. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie od wtorku do piątku o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki. Pragniemy zainteresować drogich parafian: bombką z wizerunkiem naszego sanktuarium- dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne – cena 20 zł.
8. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Lucynę Wietecką, śp. Annę Sokołowską i śp. ks. Jerzego Rasiaka. Polecajmy wszystkich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek, czwartek, sobotę po wieczornych Mszach Świętych przez pół godzinny- dodatkowo w sobotę o godz. 9.00 – 10.00.
10. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- piątek o godz. 15.00 - Czciciele Bożego Miłosierdzia
- piątek - godz. 20.00 –Grupa wsparcia - salka obok probostwa
- sobota godz. 10.30 – ministranci i kandydaci – salka kominkowa
- sobota godz. 16.45 – kandydaci do bierzmowania – grupa młodsza – salka kominkowa
11. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się przed IV Niedzielą Adwentu . poprowadzi je ks. Leszek Wojtasik - dyrektor Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. Spowiedź adwentowa w sobotę 18 grudnia.
12. Polecam Prasę katolicka Opiekun, Gość niedzielny, Niedziela. Rozprowadzamy kalendarze na rok 2023 nabywając wspieramy również dzieło powołań w naszej diecezji – cena 6 zł.
13. Pragnę przypomnieć, iż w myśl ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych należy po upływie 20 lat wnieść opłatę w celu przedłużenia miejsca grzebalnego.
14. Samorząd wsi Komorów zaprasza dzieci z Opiekunami na spo-tkanie ze Św. Mikołajem, które odbędzie się 11 grudnia 2022 r. (niedziela) godz. 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Komorowie.
15. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak