Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21.07.2019 r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3. W czwartek, we wspomnienie św. Krzysztofa, modlimy się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.Za tydzień po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary jakie zbieramy przy poświęceniu pojazdów przeznaczone na środki transportu na Misjach. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
- Stałej asyście za udział dzisiaj w Odpuście Matki Bożej Szkaplerznej w Grabowie;
- Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do naszej świątyni;
- Tym , którzy złożyli w minionym tygodniu kolejne ofiary na renowację świątyni;
- uczestnikom pielgrzymki do Lichenia za świadectwo wiary.
5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: szczególnie polecam wywiad z przewodniczącym KEP abp Stanisławem Gądeckim i ciekawe tematy podejmowane.
6. Pielgrzymi zebrali i wydali drukiem „Wiersze, Rymowanki, powiedzenia ważne myśli” autorstwa śp. Władysława Gąsiorka . Do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł.
7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
8. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
• 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
• 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu
, • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
• 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.