HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DXXV Niedziela Zwykła

24.09.2023 r.


1. W ostatnią niedzielę września obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszej diecezji obchodzimy Rocznicę poświęcenia Katedry – Papież Jan Paweł II, erygując diecezję kaliską 25 marca 1992, podniósł kościół pw. św. Mikołaja do godności katedry. Jest to najstarszy kościół w Kaliszu wzniesiony w latach 1253 -1257 z fundacji bł Jolanty oraz jej małżonka Bolesława Pobożnego. Wnętrze kościoła gruntownie odrestaurowano w pierwszych latach istnienia diecezji i wyposażono w nowy ołtarz soborowy, poświęcony przez biskupa kaliskiego Stanisława Napierałę 24 września 1997 roku.
2. W poniedziałek nie będzie czynne biuro parafialne. Zapraszam do biura w czwartek , piątek przez pół godziny po wieczornej Mszy Świętej oraz dodatkowo w sobotę w godz. 9.00 -10.00. Można zgłaszać intencje na I półrocze 2024r.
3. W czwartek w naszej wspólnocie przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Adorację proponuję według następującego programu:

godz. 7.00 Eucharystia
godz.08.00 – 09.00 Komorów Stara Wieś
godz. 09.00 – 10.00 Komorów Pustkowie, Piaski, Helenów
godz. 10.00 – 11.00 Komorów Kobyle, Wygony
godz. 11.00 – 12.00 Mikstat Pustkowie
godz. 12.00 – 13.00 Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana,
Torfowa, Łąkowa, Kłosowa
godz. 13.00 – 14.00 Mikstat – ulice: Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki,
Matejki, Mickiewicza, Skryta, Południowa
godz. 14.00 – 15.00 Mikstat – ulice: Wrocławska, Zakole, Odolanowska,
Kwiatowa, Podgórna, św. Rocha, Cmentarna,
Ogrodowa, Młyńska, Krakowska
godz. 15.00 – 16.00 Czciciele Bożego Miłosierdzia
godz. 16.00 – 17.00 Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyńskiego, Korczaka,
Powstańców Wlkp., Mikołajczyka,
Narutowicza, Rataja, Witosa.
godz. godz. 17.00 – 18.00 Mikstat – ulice: Osiedle Bielany, Kaliska, Mikstat – ulice:
Grabowska, Słowackiego, Sportowa,
Estkowskiego, Rolna, Okrężna


Co roku 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, W ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Świata – o godz. 15.00 wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem przed kościół, by odmówić Koronkę. O godz. 17.50 zapraszam do wspólnego zakończenia adoracji poprzez procesję eucharystyczną wokół kościoła . Serdecznie proszę o stałą Asystę jeśli będzie to możliwe.
4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
5. W tym tygodniu swoje spotkania mają
- we wtorek o godz. 19.00 krąg biblijny
- w piątek – godz. 20.00 Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi,
- w sobotę o godz. 17.30 różaniec mężczyzn;
- niedziela godz. 10.30 – rodzice i dzieci klas III poświęcenie i wręczenie różańców.
6. Trwa akcja „Mój Brat Pigmej”. Diecezja Kaliska we współpracy ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje akcję sponsoringu pakietów edukacyjnych, żywieniowych i rolniczych dla Pigmejów. Kapłan z Afryki , do naszej wspólnoty przybędzie 8 października.
7. Składam serdeczne podziękowania:
- Dziękuję nowożeńcom wczorajszego dnia za ofiarowane kwiaty do świątyni.
- Pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni. Szczegónie tym, którzy zlożyli ofiary w ostatnim tygodniu wzrost o 2 900,00 zł. Stan konta renowacyjnego obecnie wynosi: 37 040, 00 zł ( pomniejszony został o wpłatę wkładu własnego do Urzędu Miasta i Gminy na dalsze prace oraz o zapłatę jednej faktury za konserwację obrazów olejnych Św. Stanisława i Św. Katarzyny na sklepieniu południowego ramienia transeptu ). Do końca pażdziernika mamy do zapłacenia jedną fakturę na wartość 40 000,00 zł oraz do końca listopada za drugą fakturę prac które zostały odebrane w minionym tygodniu i ocenione pozytywnie przez konserwatora z Kalisza. Bóg zapłać!
8. Polecam: „Opiekun” - wiadomości z naszej diecezji., Niedziela”. Przypominam również, że codziennie na falach 103, 1 Fm w godz. 15.00 – 21.00 można słuchać naszego radia diecezjalnego Radia Rodzina, na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z wydarzeń w naszej diecezji www.radiorodzina.kalisz.pl.
9. Kalendarze diecezjalne – przestawiające Sanktuaria Maryjne naszej diecezji - są cegiełką na utrzymanie i kształcenie kleryków naszej diecezji. Cena jednego egzemplarza, wynosi 6 zł. Oraz kalendarze z pracami uczestników Szkoły Świętego Rocha – 10 zł do nabycia w zakrystii.
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Dariusza Janaska. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. we wrześniu są odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. Pawła Trzęsowskiego. Od 1 października za śp. Dariusza Janaska i śp. Edwarda Pacynę.
11. 7 października w sobotę odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2024. ( Proszę aby ci wszyscy którzy się nie zgłosili uczynili to tego terminu. Następne bierzmowanie będzie w 2026 roku).
12. Do na W dniach 7 i 8 października 2023 r. w Ostrowie Wlkp (sobota) i w Rozdrażewie (niedziela) organizowane jest wydarzenie pod nazwą UZALEŻNIENIA – PRZECIW DZIAŁAM. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem szeroko pojętych uzależnień. Osoby bezpośrednio dotknięte tym problemem będą mogły otrzymać praktyczną, profesjonalną pomoc psychoterapeutów, prawników i osób duchownych. Szczegóły na plakacie, w Opiekunie i na Facebooku.
13. 8 października ( niedziela) odbędzie się V akcja Krwiodawstwa w Mikstacie od godz. 8.00 do 12.00 – sala MGOK w Mikstacie.
14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Dobrej niedzieli i tygodnia


Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak


Copyright (c) 2012 - 2023 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie