Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019 r.

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem Marcinem.
4. Trwa okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży.
5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków. Dzisiaj na mszy Św. o godz. 11.00 wspólna modlitwa
6. W przyszłą niedzielę przypada 58 r. śmierci ks. Franciszka Ruszczyńskiego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej za tego kapłana budowniczego naszej świątyni o godz. 11.00.
7. Wspólnie z Zespołem Charytatywnym pragnę bardzo serdecznie zaprosić na „ Biesiadę Mikstacką w Komorowie” w sobotę 2 marca 2019 roku w sali w Komorowie. Bilety w cenie 85 zł od osoby można nabyć u p. Jolanty Kubczak i Urszuli Gretkiewicz, Krystyny Lipińskiej i w biurze parafialnym. Można również włączyć się w organizację poprzez przygotowanie fantów na loterię fantową . Mile widziane również talony na usługi czy też zakupy.
8. Za dwa tygodnie przypada uroczystość odpustowa ku czci Św. Agaty. Sumę odpustową o godzinie 11.00 sprawować będą kapłani z Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp. Na tej Mszy będą również obecni uczestnicy wczaso rekolekcji w Wojkowie. Również tego dnia na godz. 18.00 zapraszam Radę Ekonomiczną na pierwsze spotkanie w tym roku.
9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.
10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Mirosława Grzyba. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Różaniec niedziela i poniedziałek o godz. 17.00. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
• 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

W naszej wspólnocie trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterską.
Pragniemy jako duszpasterze zanieść w Wasze rodziny pokój, błogosławieństwo. Niech odwiedziny kapłana w Waszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoimi duszpasterzami. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzieci i młodzież szkolna zostawiają zeszyty od nauki religii. Na stole również wykładamy Pismo Święte.
Ofiary składane podczas kolędy w tym roku będą przeznaczone na I etap renowacji organów w Kościele Świętej Trójcy. Przez okres trwania kolędy nie będzie czynne wieczorem biuro parafialne.
Dziękujemy za bardzo miłą atmosferę podczas kolędy. Za posiłki , panom kierowcom za transport. Podajemy plan orientacyjny wizyty duszpasterskiej. W przypadku zdarzeń losowych możliwe są w nim pewne zmiany, o których wcześniej poinformujemy. 10 minut przed rozpoczęciem kolędy prosimy o pojazd.

21.01.2019 poniedziałek
Mikstat, Witosa 12-3. ul. Rataja nr 1
do 2a, ul. Powstańców Wlkp.
Ks. Wikariusz
22.01.2019 wtorek