Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XXV Niedziela Zwykła

23.09.2018 r.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
2. We wtorek nie będzie czynne biuro parafialne.
3. W piątek w naszej wspólnocie przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację proponuję według następującego programu:

godz. 7.00 Eucharystia Modlitwa Różańcowa prowadzona przez:
godz. 07.30 – 08.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci Apostolstwo Dobrej Śmierci
godz.08.00 – 09.00 Komorów Stara Wieś Róża św. Józefa
godz. 09.00 – 10.00 Komorów Pustkowie, Piaski, Helenów
godz. 10.00 – 11.00 Komorów Kobyle, Wygony
godz. 11.00 – 12.00 Mikstat Pustkowie Róża Św. Anny
godz. 12.00 – 13.00 Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana, Torfowa, Łąkowa, Kłosowa, Róża Św. Teresy
godz. 13.00 – 14.00 Mikstat – ulice: Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki, Matejki, Mickiewicza, Skryta, Południowa Róża Św. Agaty
godz. 14.00 – 15.00 Mikstat – ulice: Wrocławska, Zakole, Odolanowska, Kwiatowa, Podgórna, św.Rocha, Cmentarna, Ogrodowa, Młyńska, Krakowska. Róża Świętej Trójcy
godz. 15.00 – 16.00 Mikstat – ulice: Grabowska, Słowackiego, Sportowa, Estkowskiego, Rolna, Okrężna Koronka do Bożego Miłosierdzia
Czciciele Bożego Miłosierdzia
godz. 16.00 – 17.00 Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyńskiego, Korczaka, Powstańców Wlkp., Mikołajczyka, Narutowicza, Rataja, Witosa
godz. 17.00 – 18.00 Mikstat – ulice: Osiedle Bielany, Kaliska Siostry Franciszkanki

W ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Świata – o godz. 15.00 wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem przed kościół, by odmówić Koronkę.

4. W sobotę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
5. W tym tygodniu swoje spotkania mają
- we wtorek o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania
- w czwartek godz. 19.00 zespół muzyczny – salka kominkowa – zapraszamy..
- w czwartek – godz. 20.00 Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi,
6. Składam serdeczne podziękowania:
- za ofiary złożone w minionym tygodniu na renowację świątyni. Bóg zapłać!
- dziękuję również tym parafianom, którzy złożyli ofiarę na organizację Uroczystości Jubileuszowych – Bóg zapłać.
- Rodzinie , która ofiarowała żarówki ledowe do uzupełnienia w żyrandolach;
- uczestnikom pielgrzymki do Kalisza;
- Dziękuję p. Małgorzacie Strzelec za wykonanie plakatu ma uroczystości Jubileuszowe i przygotowanie wniosku o Patronat portalu Opoki nad naszymi Uroczystościami;
7.. W ubiegłym tygodniu kontynuowałem roznoszenie zaproszeń na uroczystość 100 -lecia konsekracji Kościoła. Jeśli kogoś nie zastałem pozostawiłem w skrzynce proszę o wybaczenie. W tym tygodniu pozostali mam nadzieję zakończyć roznoszenie.
8. Polecam: „Opiekun” - wiadomości z naszej diecezji i parafii., „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. Przypominam również, że codziennie na falach 103, 1 Fm w godz. 15.00 – 21.00 można słuchać naszego radia diecezjalnego Radia Rodzina, na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z wydarzeń w naszej diecezji www.radiorodzina.kalisz.pl.
9. Do nabycia jest już Kalendarz Diecezji Kaliskiej na rok 2019. Koszt kalendarza to 5 zł stanowi on, jak co roku, cegiełkę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.
10. Protokół ze spotkania Rady Parafialnej. (...)
11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Dobrej niedzieli i tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak