Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
2. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy poniedziałek godz. 12.00 z ul. Mickiewicza.
3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Msza Św. o godz. 8.00 i 18.30. To kolejna rocznica śmierci ks. Józefa Pasche.
4. W I piątek – okazja do sakramentu pokuty w godz. 16.45 – 17.30, 17.45 – 18.25. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.30. Odwiedziny chorych od godz. 09.00 Wioski a następnie miasto. Zapisy w zakrystii.
5. Gdy słyszymy bicie dzwonów w każdy piątek o godz.15.00 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w Kościele Świętej Trójcy.
6. W I sobotę o godz. 7.30 Śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.00 Msza Św.- wynagradzająca. Po Mszy Św. wieczornej - Adoracja o godz. 20.30 Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim.
7. Zwracam uwagę, iż w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i w sanktuarium św. Rocha o godz. 18.00.
8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarz, dzieciom sypiącym kwiatki i noszące poduszki, liturgicznej służbie ołtarza, panom organistom Sławomirowi Sztukowskiemu i Markowi Cemplowi, a przede wszystkim wam, drodzy Parafianie za liczny udział w oktawie Bożego Ciała. Podczas zakończenia Oktawy zebraliśmy 3 040 ,50 zł na impregnację Kościoła Świętego Rocha .Składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Dziękuję również Panu z Komorowa, który wykonał stojak na cmentarzu do konewek, mioteł, grabi, Bardzo proszę o wspólną troskę – gdy korzystamy ze sprzętu proszę aby powrócił na swoje miejsce.
10. Podobnie jak w poprzednich latach zbieramy elektrośmieci jako wsparcie misjonarza z naszej diecezji pracującego w Brazylii. We wtorek w godz. 16.00 – 17.00. Zbiórka na podwórzu przy Domu Parafialnym.
11. Pogrzeb śp. Rocha Karolewskiego we środę o godz. 11.00 Różaniec po Mszy Św. w Kaplicy przedpogrzebowej. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. od 1 czerwca są odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. Stefana Białkowskiego, śp. Bolesława Korpysa, śp. Jana Kędzię, śp. Halinę Fiołka. Od 1 lipca za śp. Zdzisławę Frączek, śp. Wiolettę Anioł, śp. Kazimierę Pastusiak, Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
12. Pragnę przypomnieć, iż w myśl ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych należy po upływie 20 lat wnieść opłatę w celu przedłużenia miejsca grzebalnego
13. Przypominam biuro parafialne czynne po wieczornych Mszach Świętych przez półgodziny.
14. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę pogodnej niedzieli, szczególnie pogodnej duchowo. Niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak