Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15.09.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu gdzie mieszkasz?” i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. W środę zapraszamy młodzież zwłaszcza uczniów klas VIII na Msze św. o godz. 18.00. przekazanie pamiątek z Sakramentu Bierzmowania.
2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
3. . Składam serdeczne podziękowania za:
- uczestnikom pieszej pielgrzymki do Kotłowa;
- Za ofiary składane w minionym tygodniu na prace renowacyjne stan konta obecnie wynosi – 9 278,91.
- za ofiary składane ubiegłej niedzieli na tace gospodarcza zebraliśmy: 3 760,00 i 25 Bani;
4. W zakrystii można nabyć kalendarz na rok 2020 przedstawiający prace renowacyjne w Kościele Świętej Trójcy. Składając ofiarę wspieramy te prace. Pięknie by się stało gdyby w każdym domu pojawiła się taka dokumentacja prac renowacyjnych
5. Zapowiadaną pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy odwołujemy z powodu małej ilości osób zgłoszonych. Zainteresowanym przepraszam.
6. W czwartek nie będzie czynne biuro parafialne.
7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Opiekun”- relacja z naszego Odpustu.”Niedziela” „Gość Niedzielny” „Niedziela”.
8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
9. Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza po wakacyjnej przerwie na Mszę św. i spotkanie dzisiaj do Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2, na godz. 16.00.
10. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na Teatralna Ucztę, która odbędzie się 22 września 2019 roku w Mikstackim Rynku godz. 15.00 „Morskie opowieści” spektakl dedykowany dla najmłodszych; godz. 18.30 „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia dla tych nieco starszych teatromanów i nie tylko!
11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak