Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XXXIII Niedziela Zwykła

19.11.2017 r.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.
2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.
3. W środę przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej składamy serdeczne życzenia Członkom Orkiestry i Chórzystom: dziękujemy za Wasz trud i upiększanie liturgii pod kierunkiem Izabeli Tomala i Marka Medyńskiego oraz ks. Wikariuszowi Krzysztofowi: Bóg zapłać; na Mszy Św. O godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji chórzystów, orkiestrantów, członków zespołu muzycznego oraz za zmarłych. serdecznie zapraszamy również z rodzin zmarłych chórzystów, orkiestrantów.
4. W czwartek rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa przed otwarciem Nadzwyczajnego Roku świętego Józefa Kaliskiego.
5. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Św. o godz. 8.00; 9.30 i 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo eucharystyczne.
6. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- wtorek godz. 17.15 – kandydaci na ministrantów; 19.00 – ministranci;
- czwartek i piątek godz. 19.00 – zespół muzyczny;
- czwartek godz. 16.30 – Zespół Charytatywny.
- czwartek o godz. 20.00 osoby borykające się z problemem alkoholu, i ich najbliżsi- grupa wsparcie salka obok probostwa
- Niedziela – godz. 11.00 - kandydaci do bierzmowania – grupa starsza. 7. Polecam prasę katolicką: Niedziela dołączona płyta Parafia Cudu Eucharystycznego – Nowe Skalmierzyce oraz napisano relację z naszej parafii- „ Gość Niedzielny” – dołączony kalendarz św. Józefa, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” O I Światowym Dniu Ubogich, Zagubiona Europa;
8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować p. Jackowi Sikorze i Ryszardowi Piaskowskiemu za inicjatywę uruchomienia zegara. Wiele godzin poświęcili, aby mógł ruszyć mamy nadzieję że p. Grzegorz Krzywański powróci do aby móc nadzorować troskę o zegar. Wszystkim zatroskanym i wspierającym również przez modlitwę : Bóg zapłać.
9. Dziękuję wszystkim, Którzy wspierają Renowację Naszej świątyni swoimi modlitwami oraz wsparciem materialnym. Tych, którzy jeszcze nie zauważyli starań renowacyjnych świątyni gorąco zachęcam aby dostrzegli te działania – wspierając również swoim udziałem finansowym. We wtorek dokonaliśmy rozliczenia z Urzędem Marszałkowskim wykonania renowacji Płaskorzeźby Świętej Trójcy z Ołtarza Głównego. By móc tego dokonać wszystkie ofiary jakie otrzymałem za wypominki zostały przeznaczone na uzupełnienie ostatniej faktury. Rozliczenie zostało przyjęte pozytywnie. W minionym tygodniu zostało założone oświetlenie ledowe w prezbiterium. Ofiary zbierane podczas wizyty duszpasterskiej 2017/2018 zostaną przeznaczone na zapłacenie za to oświetlenie. Pozostało jeszcze do zapłacenia za wykonanie renowacji nad Płaskorzeźbą Trójcy Świętej – 4 Anioły oraz prace przy ścianach bocznych.
10. Proszę o pomoc w pracach porządkowych wokół świątyni – grabienie i wywóz liści mieszkańców rejonu III – Komorów Pustkowie, Budy , VII – Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana, Torfowa, Łąkowa, Kłosowa, XI – Mikstat– ulice: Odolanowska, Podgórna, Ogrodowa. Prace rozpoczniemy w najbliższą sobotę od godz. 9.00.
11. Wszystkim Gościom i parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje Bóg. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak