Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XXV Niedziela Zwykła

24.09.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chcemy dziękować Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości.
2. W czwartek w naszej wspólnocie przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Adorację proponuję według następującego programu:

godz. 7.00 Eucharystia Modlitwa Różańcowa prowadzona przez:
godz. 07.30 – 08.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci Apostolstwo Dobrej Śmierci
godz.08.00 – 09.00 Komorów Stara Wieś Róża św. Józefa
godz. 09.00 – 10.00 Komorów Pustkowie, Piaski, Helenów
godz. 10.00 – 11.00 Komorów Kobyle, Wygony,
godz. 11.00 – 12.00 Mikstat Pustkowie Róża Św. Anny
godz. 12.00 – 13.00 Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana, Torfowa, Łąkowa, Kłosowa, Róża Św. Teresy
godz. 13.00 – 14.00 Mikstat – ulice: Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki, Matejki, Mickiewicza, Skryta, Południowa Róża Św. Agaty
godz. 14.00 – 15.00 Mikstat – ulice: Wrocławska, Zakole, Odolanowska, Kwiatowa, Podgórna, św.Rocha, Cmentarna, Ogrodowa, Młyńska, Krakowska. Róża Świętej Trójcy
godz. 15.00 – 16.00 Mikstat – ulice: Grabowska, Słowac-kiego, Sportowa, Estkowskiego, Rol-na, Okrężna Koronka do Bożego Miłosierdzia
Czciciele Bożego Miłosierdzia
godz. 16.00 – 17.00 Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyń-skiego, Korczaka, Powstańców Wlkp., Mikołajczyka, Narutowicza, Rataja, Witosa.
godz. 17.00 – 18.00 Mikstat – ulice: Osiedle Bielany, Kaliska Siostry Franciszkanki

W ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Świata – o godz. 15.00 wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem przed kościół, by odmówić Koronkę. Jezus zaprasza czy zlekceważysz to zaproszenie?
3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg trosz-czy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam poma-gają. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.45 (poniedziałek-piątek) dla dorosłych o godz. 17.30, Niedziela godz. 16.00 – sanktuarium. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
Zapraszam również mieszkańców poszczególnych rejonów według planu:

Niedziela Rejonu I:Komorów Stara Wieś i Komorów nad szosą, Zagórze
poniedziałek VIII – Mikstat – ulice: Wrocławska, Zakole, Kwiatowa, św. Rocha, Cmentarna,, Młyńska, Krakowska
wtorek Mieszkańcy Rejonu II
Komorów Kobyle, Wygony, Piaski
środa Mieszkańcy Rejonu III – Komorów Pustkowie, Budy

5. W tym tygodniu swoje spotkania mają
- we wtorek o godz. 17.00 ministranci grupa młodsza; 19.00 grupa starsza
- w czwartek o godz. 18.00 – młodzież klas VII i II Gimnazjum pragnąca przyjąć sakrament Bierzmowania
- w czwartek godz. 19.00 zespół muzyczny
- w czwartek – godz. 20.00 Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi,
- w sobotę 30 września o godz. 10.00 młodzież klas V i VI
- w niedzielę klasy III i rodzice.
6. Składam serdeczne podziękowania:
- za ofiary złożone w minionym tygodniu na renowację świątyni. Bóg zapłać.
- tym ,którzy ofiarowali kwiaty do świątyni w minionym tygodniu;
7. Ponawiam prośbę do rodziców dzieci z klasy III o zgłoszenie dzieci , które chciałyby w przyszłym roku 20 maja przyjąć I Komunię świętą w naszej parafii. Obecnie jest zgłoszone 25 dzieci.
8. Po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać dzieci, gdy są chore. Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Za tydzień w naszej wspólnocie chcemy się włączyć w tę akcję poprzez zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymania zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończy ł 18 rok życia . potrzebny jest numer PESEL.
9. Już dzisiaj pragnę również zainteresować inicjatywą :Ratuj Różańcem Polskę i Świat – Wielka Modlitwa różańcowa na granicach kraju 07 października. Wychodząc z kościoła można zabrać ulotki. Szczegóły w najbliższą niedzielę.
10. Już dzisiaj zapraszam małżeństwa obchodzące w tym roku 1 rocznicę ślubu na wspólne spotkanie 15 października br. (Niedziela) w sanktuarium. Rozpoczniemy o godz. 16.00 -Modlitwą Różańcową
11. Polecam: „Opiekun” - wiadomości z naszej diecezji i parafii., „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. Przypominam również, że codziennie na falach 103, 1 Fm w godz. 15.00 – 21.00 można słuchać naszego radia diecezjalnego Radia Rodzina, na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z wydarzeń w naszej diecezji www.radiorodzina.kalisz.pl.
12. Do nabycia jest już Kalendarz Diecezji Kaliskiej na rok 2018. Koszt kalendarza to 5 zł stanowi on, jak co roku, cegiełkę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.
13. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Dobrej niedzieli i tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak