HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

„ A my do Betlejem”
Jasełka w wykonaniu najmłodszych

11.01.2015r.


     Trudno wyobrazić sobie wieczerzę wigilijną bez łamania się opłatkiem, wspólnego spotkania przy stole, życzeń. Trudno wyobrazić sobie okres Bożego Narodzenia beż żłóbka, kolęd, kolędników, jasełek. Wprowadzają nas one w niezwykły klimat, atmosferę betlejemskiej stajenki, przypominają o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. W niedzielę 11 stycznia przeżywaliśmy Święto Chrztu Pańskiego, który jednocześnie kończy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Właśnie na ten dzień Dyrekcja i Grono Pedagogiczne wraz ze społecznością uczniowską zaprosili mieszkańców na jasełka w wykonaniu uczniów klas I-III, przygotowane pod kierunkiem S . Ewy. Siostrę w przygotowaniach do jasełek wspierały Wychowawczynie wspomnianych klas.
     Około godziny 15:00 trybuny hali sportowej zaczęły się wypełniać osobami, które skorzystały z zaproszenia i w sposób miły i przyjemny chciały spędzić to wietrzne popołudnie. Na początku wszystkich przybyłych przywitała Pani Barbara Ilska- dyrektor szkoły.
     A potem rozpoczęło się przedstawienie. Dzięki dzieciom mogliśmy przenieść się do Nazaretu, by przypomnieć sobie scenę zwiastowania. Mali aktorze zaprezentowali także scenę obrazującą poszukiwania miejsca, w którym brzemienna Maryja mogłaby porodzić dziecię. Okazało się, że nie było dla nich miejsca w żadnej gospodzie, o czym opowiadała scenka rodzajowa oraz pięknie zaśpiewana kolęda. Znalazło się dla nich miejsce w pięknie przygotowanej szopce. Tutaj przybyli powitać Nowonarodzone Dziecię pastuszkowie ze znajdującego się niedaleko Betlejem Pola Pasterzy. To oni przybyli oddać pokłon Jezusowi. Byli w jasełkach przygotowanych przez dzieci i Trzej Królowie. Nie zabrakło także króla Heroda, który chciał zgładzić oczekiwanego przez tysiące lat Króla. Trzej Królowie w jasełkach zaprezentowanych przez dzieci złożyli Dzieciątku dary. Poszczególne sceny związane z narodzeniem Jezusa w Betlejem, pokłonem Mędrców ze Wschodu przeplatane były śpiewem kolęd, w który chętnie włączała się także widownia.
     Pięknie przygotowane stroje, dekoracja, recytacja, śpiew, ale przede wszystkim wielkie zaangażowanie i przejęcie, z jakim w swoje role wcielali się mali aktorzy, pomogły nam ponownie przeżyć radość Bożego Narodzenia. Dla wszystkich, którzy tego popołudnia przybyli do halli sportowej była to niezwykła uczta duchowa, ale także estetyczna, o czym świadczyły gromkie oklaski.
     Mali aktorzy wcielili się w postacie Świętej Rodziny, aniołów, pastuszków, królów, chórek. Każda rola była w tym przedstawieniu ważna, stąd na zakończenie wszystkie uczestniczące w jasełkach dzieci przedstawiły się zebranej publiczności i przypomniały role, w jakie wcieliły się w jasełkach.
     Słowa podziękowanie kierujemy dla Siostry Ewy i Pań: Urszuli Tomali, Doroty Skrobacz, Danuty Nowety, Jolanty Sztukowskiej, Teresy Torby za trud przygotowania dzieci. Szczególne słowa podziękowania należą się małym aktorom, którzy zapewne wiele godzin poświecili na to, by przenieść nas w czas Bożego Narodzenia. Zrobili to pięknie!
     Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor skierowała do wszystkich zebranych życzenia noworoczne.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2014 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie