HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

Święto Miłosierdzia Bożego
w naszym Sanktuarium
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

12.04.2015r.


     Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił dla całego Kościoła 30 kwietnia 2000 roku Święty Jan Paweł II. Zgodnie z wolą samego Jezusa przekazaną siostrze Faustynie Kowalskiej jest ono obchodzone zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. W tym roku przypadło ono 12.kwietnia. W tym dniu zgromadziliśmy się o godz. 15:00 w naszym Sanktuarium na Koronce do Miłosierdzia Bożego. Święto Bożego Miłosierdzia jest czasem szczególnym. Przygotowywaliśmy się do tego Święta poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Oto słowa obietnicy Jezusa skierowana do s. Faustyny: „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i karę w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat”(Dz. 699). Potrzebujemy tego miłosierdzia my sami, potrzebują go nasi bliscy zmarli, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia odprawione zostało po raz trzeci w Sanktuarium nabożeństwo Drogi Światła. Nabożeństwo Drogi Światła to 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.
     Po nabożeństwie w Sanktuarium została odprawiona Msza Święta o Boże błogosławieństwo i pomyślność na drogach dla kierowców, zwłaszcza tych poruszających się pojazdami jednośladowymi. W tej intencji modlił się ks. Paweł, natomiast Ks. proboszcz sprawował Eucharystię w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia. W słowie skierowanym do wiernych Ks. Proboszcz przypomniał historię powstania obrazu Jezusa Miłosiernego oraz wyjaśnił jego symbolikę. Po Mszy Świętej na parkingu odbyło się poświecenie jednośladów. Uczestniczący w nim kierowcy i ci mali, i ci dorośli, właściciele małych rowerów, ale także skuterów i prawdziwych, firmowych stalowych rumaków złożyli ofiarę na MIVA Polska, aby w ten sposób włączyć się w dzieło pomocy misjonarzom.
     Następnie odbyła się parada, właściciele jednośladów przejechali ulicami miasta na stadion sportowy. Nad bezpieczeństwem przejazdu kawalkady motorów, rowerów, skuterów czuwali niezastąpieni w takich sytuacjach druhowie OSP Mikstat. Na stadionie uczestnicy otwarcia sezonu motorowego podziwiali pokaz akrobacji motocyklowej. Nie zabrakło także prób sprawnościowych dla uczestników imprezy. Sezon motocyklowy 2015 został otwarty. Niech towarzyszy kierowcom jednośladów Boże błogosławieństwo i ...rozsądek.
     Życzymy im szerokiej drogi! Szczęść Boże!
     Za rok znów w Święto Miłosierdzia Bożego spotkamy się w Sanktuarium na Koronce do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwie Drogi Światła i otwarciu kolejnego sezonu motocyklowego. Będzie to jednak czas szczególny. Będzie trwać Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 roku i potrwa do 20 listopada 2016 .
     Z tekstem Bulli Papież Franciszek „Misericordiae vultus” można zapoznać się na:

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x88155/bulla-misericordiae-vultus/Zdjęcia w GaleriiCopyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie