HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyPrace renowacyjne w naszej świątyni trwają i…

22.07.2016r.


     Wielu parafian śledzi na bieżąco przebieg prac renowacyjnych w naszym kościele farnym. Zgodnie z zapowiedzią, czas na kolejne informacje o przebiegu prac renowacyjnych. Jak mogliśmy zauważyć przed prawie dwoma tygodniami w prezbiterium pojawiły się rusztowania. Rozpoczęto prace przy sklepieniu w prezbiterium. Gdy patrzyło się z dołu, gołym okiem wydawało się, że malowidła i złocenia w prezbiterium są w niezłym stania. Ustawione rusztowania pozwoliły na bliższe przyjrzenie się im i wykonanie zdjęć podglądowych. Okazało się, że stare złocenia są w złym stanie. W gorszym stanie niż się pierwotnie wydawało są malowidła i rzeźby w prezbiterium.
     Pewnie wielu zastanawia się co dzieje się za niebieską foliowa zasłoną okalającą ambonę i chrzcielnicę - kontynuowane są prace konserwatorskie. Powoli stają się widoczne efekty prac konserwatorskich. Po prostu chrzcielnica pięknieje. Ambona oczyszczana jest z przemalowań.
     Zdajemy sobie sprawę z tego, że tak gruntowna renowacja świątyni to dla naszej wspólnoty parafialnej wielkie wyzwanie. Prace zostały rozpoczęte, ale najtrudniejszy jest podobno pierwszy krok. Ten został uczyniony. Serdecznie dziękujemy zarówno parafianom jak i osobom spoza naszej wspólnoty, które modlitwą i ofiarami materialnymi wspierają rozpoczęte dzieło. Wszystkich obejmujemy modlitwą i mówimy z serca płynące: BÓG ZAPŁAĆ!Zdjęcia

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie