HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony

Msza Święta w intencji
Ks. Proboszcza Krzysztofa
i poświęcenie pojazdów

25_26.07.2015r.


     25 lipca przypada wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, żeglarzy, podróżników, flisaków, marynarzy, taksówkarzy, pielgrzymów, żeglarzy, transportowców, chorych. Święty Krzysztof jest także patronem naszego Księdza Proboszcza. Z tej okazji w niedzielę 26 lipca o godz. 10:30 sprawowana była w intencji Solenizanta Msza Święta. Prosiliśmy w niej o potrzebne łaski dla naszego Duszpasterza. Ksiądz Proboszcz modlił się w czasie tej Mszy Świętej w intencji parafian. Przy ołtarzu stanęli także Ksiądz Kan. Grzegorz Klapa, Ks. Kan. Zbigniew Mielcarek, Ks. Mateusz Puchała oraz Ks. Wikariusz Paweł, którzy sprawowali tę Mszę Świętą w intencji Ks. Proboszcza Krzysztofa.
     Homilię w czasie Eucharystii wygłosił Ks. Paweł. W homilii podkreślił, że Jezus przechodzi do tych, którzy czegoś w życiu pragną, przychodzi spełniać ludzkie pragnienia, te które są dla człowieka dobre. Powiedział m.in. „ Chrześcijaństwo rozpoczyna się od poczucia pragnienia- kontynuując dodał- Jezus przyszedłby dać nam życie, życie wieczne. Czy Ty tego życia pragniesz”. Zwrócił uwagę, że wielu nie chce, nie ma w sobie pragnienia wieczności. Kaznodzieja zachęcał zebranych, by wzbudzili w sobie pragnienie życia pisanego z wielkiej litery i szczęścia w niebie.
     W czasie tej Mszy Świętej był także czas na życzenia. Złożyli je m.in. przedstawiciele dzieci, młodzieży, ministrantów, samorządu mieszkańców, zespołu charytatywnego, a w imieniu parafian Ks. Paweł. Mszę Świętę uświetnił chór parafialny.
     W tym dniu w naszej wspólnocie po wszystkich Mszach Świętych odbyło się tradycyjnie poświęcenie pojazdów. Wśród święconych pojazdów były różne samochody i te mniejsze, i te większe, motocykle, skutery i rowery.
     Nie zabrakło na poświęceniu pojazdów druhów strażaków, którzy przybyli samochodami, którymi udają się na akcje ratownicze.
     W czasie poświecenia zostały zebrane ofiary, które zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu potrzebnych w czasie głoszenia Dobrej Nowiny w różnych zakątkach świata.
     O godz. 18:00 O. Andrzej Grzesiak sprawował Mszę Świętą w Sanktuarium. Po Mszy Świętej na parkingu przy Sanktuarium odmówił modlitwę w intencji kierowców i poświęcił pojazdy. Na poświęcenie przybyło wielu kierowców ze swoimi pojazdami. To wielkie świadectwo wiary i zaufania Bogu.
     Księdzu Proboszczowi życzymy jeszcze raz obfitych łask Bożych i opieki Jego Świętego Patrona oraz Świętego Rocha na każdy dzień.
     Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznej podróży i opieki Świętego Krzysztofa i Anioła Stróża.Zdjęcia w galeriiCopyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie