Pielgrzymka Ministrantów - Twardogóra

1_4.05.2013r.

W pielgrzymce do Twardogóry wzięło udział 14 ministrantów z naszej parafii. Pomimo małej grupy udało nam się ucieszyć naszego proboszcza. Pierwszego Maja pomimo licznych doznanych kontuzji zajęliśmy trzecie miejsce w przeciąganiu liny wygrywając z ministrantami z Parafii z Doruchowa, z Lubina , i Wrocławia . W ten sam dzień braliśmy też udział w Zawodach Strzeleckich, niestety dwóch naszych ministrantów nie wywalczyło miejsca na podium . Czwarte miejsce zajął Maciej Perkowski przegrywając 2 pkt. a piąte miejsce Grzegorz Monieta 4 pkt.
     Drugiego Maja dzięki wspanialej mobilizacji przed meczowej naszego opiekuna Pana Mariusza Ciechanowskiego, przystąpiliśmy do turnieju w Piłkę Nożną na hali . Pierwszy mecz z ministrantami z Białej wygraliśmy aż 9:0 , drugi mecz z ministrantami z Wrocławia zakończył się wynikiem 0:0,trzeci mecz z parafią z Lubina zakończył się wynikiem 1:0 dla Mikstatu. Natomiast z parafią ze Środy Wlkp. Pomimo dwóch 2 minutowych kar naszych zawodników udało nam się wygrać wynikiem 1:0 po doskonalej obronie naszego bramkarza i szybkiej kontrze . Dzięki czemu wyszliśmy z grupy na 1 miejscu z 10 pkt na koncie. W ćwierćfinale po przegranej z dobrą i przyjazną parafią z Twardogóry 2:0 znów walczyliśmy ze Środą Wlkp. i wygraliśmy 1:0 po strzale Łukasza Dery.
     Najskuteczniejszymi strzelcami naszego składu byli : Łukasz Dera ( 5 Bramek) , Maciej Perkowski ( 3 Bramki) , Artur Sikora (2 bramki) oraz Mikołaj Frączek (2 Bramki ) .
     W tym samym czasie nasi koledzy brali udział w konkurencji Gra Miejska która odbywała się w ciężkich warunkach w lesie, w deszczu ,i w błocie . Zapowiadaliśmy że musimy obronić tytuł z ubiegłego roku. Pomimo takich warunków udało nam się wygrać całą konkurencje zajmując pierwsze miejsce , znajdując 9 kopert w tym aż 5 bardzo ważnych dla naszego zespołu .
     Trzeciego maja zostaliśmy mile zaskoczeni kiedy to podczas rozdania nagród zostało wyczytane imię naszego kolegi Artura Sikory który zajął trzecie miejsce w konkurencji indywidualnej . Liczymy że za rok będzie nas jeszcze więcej oraz więcej pucharów i medali dla naszej parafii a przez co będziemy ją godnie reprezentować .

Maciej Perkowski – Sekretarz :D