Włączmy się
W Wybuchu Gazu
W Jankowie Przygodzkim

17.11.2013r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” ( Bł. Jan Paweł )

Okażmy się ludźmi wielkimi, pokażmy, że mamy serca otwarte na potrzeby bliźnich. Tym razem tej pomocy i gestów ludzkiej solidarności potrzebują mieszkańcy leżącego zaledwie kilkanaście kilometrów od naszej parafii Jankowa Przygodzkiego. W wielkim pożarze dwie osoby straciły życie. Pamiętajmy o Nich i Ich rodzinach w modlitwach.
     13 osób zostało rannych, zmagają się z cierpieniem, bólem fizycznym i psychicznym. Wiele osób w wyniku pożaru straciło dorobek całego życia, dach nad głową. Czy możemy pozostać obojętni wobec takiego ogromu ludzkiego nieszczęścia. Ci ludzie potrzebują także naszego wsparcia, naszych nawet drobnych gestów zwykłej ludzkiej solidarności. Otoczmy ich swoim modlitewnym wsparciem. Jest ono im niezwykle potrzebne, by potrafili przezwyciężyć swoje lęki, niepokoje, by znaleźli siły do odbudowy i remontu swoich domów.
     Ci ludzie potrzebują także wsparcia finansowego, bo często stracili wszystko co posiadali. Caritas Diecezji Kaliskiej z Telewizją Proart iportalem wlkp24.info zainicjowało akcję „Warto pomagać”. Włączmy się w nią! Ostrowskie Centrum Pomocy Caritas prowadzi zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych. Można je przekazywać na konto: ING BANK ŚLĄSKI 18 1050 1201 1000 0023 2822 2332 z dopiskiem ,,WARTO POMAGAĆ".
     Będzie także przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim.
     NAPRAWDĘ WARTO POMAGAĆ: „BO CZŁOWIEK JEST WIELKI (...) PRZEZ TO CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI!”
     Nasi bliźni w Jankowie doświadczyli i doświadczają ogromnego cierpienia. Bł. Jan Paweł powiedział: „ kiedy ludzie cierpią , kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym. Blisko niego”. Więc bądźmy blisko!
     Panie prosimy, daj ulgę w cierpieniu rannym w pożarze, spraw, by jak najszybciej powrócili do zdrowia, dodaj sił i nadziei, tym którzy stracili dach nad głową, a zmarłych obdarz radością życia wiecznego.

Więcej o działaniach Caritas na rzecz poszkodowanych w pożarze na http://www.radiorodzina.kalisz.pl